Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4353
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 18. Nov 2011, 15:26

Kusho1983 hat geschrieben: vv as nuk mbron e as nuk mulon interesat kombetare.ato vetem llapin kot,sepse jon n opozit.t ishin ne pushtet,ateher do shifnim se per ca jon n gjendje me bo!mbi t gjitha 1 parti asnjiher nuk mbron interesat kombtare,por vetem interesat e zgjedhsve te tyne.dhe me politiken e tyne populiste vetem dun me shtu numrin e zgjedhsve.
Vetevendosja nuk eshte Parti por Levizje. VV bashkpunon me 40 Organizata te ndryshme ne gjith trevat Shqiptare - dhe me Aleancen Kuq e Zi.

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4353
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 18. Nov 2011, 15:28

Squatrazustradin hat geschrieben: Interesat e mia nuk i mbron nje parti pseudo-patriotike, por vetem Shteti Shqiptar!
Shteti qe po i shet pronat dhe interesat kombetare. Qe i mbron Minoritet Greke dhe Sllave dhe i burgos Shqiptaret te pafajshem.
Zuletzt geändert von Illyrian^Prince am Fr, 18. Nov 2011, 15:30, insgesamt 1-mal geändert.

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4353
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 18. Nov 2011, 15:29

Squatrazustradin hat geschrieben:
Kjo eshte nje parti medioker, qe me pseudo-patriotizmin e tyre me shume demtojne institucionet e shtetit te Kosoves, sesa ti mbeshtesin. Njesoj si Aleanca Kuq e Zi (AKZ) ne Shqiperi, qe demtojne strukturat edhe institucionet shteterore dhe Tifozat Kuq e Zi (TKZ), qe i kane kushtuar Kombetares deri sot 300'000 Euro gjoba te marra nga FIFA per shkak te hedhjes se fishekzjarreve dhe gjerave te tjera te forta ne fushe!
Kosova behet Shtet kur ta kete Pavarsine te plote dhe drejten per te u bashkuar me Shqiperine.

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4353
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 18. Nov 2011, 15:34

Jam Shqiptar Kuq E Zi

http://www.youtube.com/watch?v=Bcc0VY7q9g0

ni keng qe ju u kushtohet AKZ dhe VV :X:

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 22. Nov 2011, 0:19

Illyrian^Prince hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben: vv as nuk mbron e as nuk mulon interesat kombetare.ato vetem llapin kot,sepse jon n opozit.t ishin ne pushtet,ateher do shifnim se per ca jon n gjendje me bo!mbi t gjitha 1 parti asnjiher nuk mbron interesat kombtare,por vetem interesat e zgjedhsve te tyne.dhe me politiken e tyne populiste vetem dun me shtu numrin e zgjedhsve.
Vetevendosja nuk eshte Parti por Levizje. VV bashkpunon me 40 Organizata te ndryshme ne gjith trevat Shqiptare - dhe me Aleancen Kuq e Zi.
perderisa hyn ne zgjedhje,osht parti politike.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 22. Nov 2011, 0:20

Illyrian^Prince hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben: Interesat e mia nuk i mbron nje parti pseudo-patriotike, por vetem Shteti Shqiptar!
Shteti qe po i shet pronat dhe interesat kombetare. Qe i mbron Minoritet Greke dhe Sllave dhe i burgos Shqiptaret te pafajshem.
pse llap kot,kur nuk di as dy gjona per shqipnin?

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4353
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 22. Nov 2011, 12:22

Kusho1983 hat geschrieben:
Shteti qe po i shet pronat dhe interesat kombetare. Qe i mbron Minoritet Greke dhe Sllave dhe i burgos Shqiptaret te pafajshem.
pse llap kot,kur nuk di as dy gjona per shqipnin?[/quote]

ti je i vetmi qe din gjithcka.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 22. Nov 2011, 16:56

Illyrian^Prince hat geschrieben:ti je i vetmi qe din gjithcka.
jo,por ama ti je i vetmi(bashk me alketin)qe llap knej anej pa u bazu dikund.ca ke degju t'thot akz-ja e perserit ktu.akz-ja osht organizat populiste dhe sic u permend ktu shum e rrezikshme,sepse perpiqet t'ja minimizoj shtetit legjitimitetin tu propagandu rrena neper publik,dhe sic shifet ktu,ka njerz qe i besoj ato rrena.

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 25. Nov 2011, 15:03

Kusho, jemi msu me Komunistat Qeveritar se thirrin qdo Kundershtar si "Tradhtar, Rrezik per Sisitemin"....ect.

po me sigur Kreshnik Spahia, si kryetari ma i Lart i drejtcies ne shtetin Shqiptar.....eshte Antidemokrak, dhe kunder Institucioneve te Shtetit... ..( po jem msu edhe me qdo "Shqiptar" qe hap gojen pa me pas lidhje )
illyrian Princ....Ohh vlla, njani osht *** dhe osht tu i shajt Shqiptaret ku do se po mund, tjetri nuk osht Shqiptar hiq po Shka, dhe ky tjetri...ky e ka mbeshtet dhe e ka mbrojt "Lupe del Mare"...edhe ket faqe e ka mbrojt ky Kusho... albania.de ....ky ka Kultur aq idiotizem se per Inatin tonde..e mbeshtet ky me qillim te keqen .. ......Dhe kshyr ton forumin...nuk ka vend ku nuk jan sjellj me respekt, dhe toleranc si njerz civilizum........shiko...ne qdo vend shprehen kta me mos-repsket, me ofendime te renda, me urretje e racizem te rende kunder muslimanve, kunder shqiptarve....etj..


dmth. Mos mendo se je ka fol me "Shqiptar" apo njerz normal...
Zuletzt geändert von Alket am Sa, 26. Nov 2011, 11:56, insgesamt 3-mal geändert.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 25. Nov 2011, 22:40

Kur "Squatrazustradin-i" shkruajti disa kohe me pare per "koqevaret" me thane te drejten nuk me pelqeu kjo fjale, POR t'uj lexu "mrekullinat" e alketerve ketu them se jo vetem e meritojne kete fjale, por meritojne shuuuume ma shume, mire koqe po koqe thiu ama (kreshnik s. fare!), po kaq car-a (po jua them serbisht!) me qene ju te andej kufinit! sa per maxhyp e serb a ku di une ju i keni mbledhur te gjithe, edhe kosovaret qe jetojne prej kohesh ne Shqiperi nuk i duan koqevaret!
Te shkruash per Shqiperine pa e patur absolutisht idene per cfare shkruhet, aman po keshtu doni te bashkoheni me ne?! ju a-keter and co. me mua me Shqiperine kurre!

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Sa, 26. Nov 2011, 10:55

Beli, me vertet pe perdor fjalen me meritu? Te lutem, Persona si ti, cilet ne qdo vend te forumin sjelljen me egersi agresivitet dhe primitivitet ..i ofendon njerzt se kan klutur muslimane, e ofendon islamit, shqiptaret jashta Shqipnies..etj etj etj......cilen prap e vertetetojn tash......me thu mue se qka meritoj une?

Te lutem burr, te lutem...... ti dhe shokt e tu nuk jan ne pozit me kritiku dikend tjeter.....


shpresoj se mlidhni mend.....dhe ia tragoni botes....se Shqiptaret dijn edhe ndryshe ...se jo vetem qdo here pa kultur dhe pa edukim


une nuk pash deshir mu lajmru ketu.....une kto veten per nje arsye e shkrujta........... por miu tregu "tjerve" qe lexojn ketu apo mundohen me "diskutu"......se qka po ndodh ketu....

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4353
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Sa, 26. Nov 2011, 13:23

Kusho1983 hat geschrieben: jo,por ama ti je i vetmi(bashk me alketin)qe llap knej anej pa u bazu dikund.ca ke degju t'thot akz-ja e perserit ktu.akz-ja osht organizat populiste dhe sic u permend ktu shum e rrezikshme,sepse perpiqet t'ja minimizoj shtetit legjitimitetin tu propagandu rrena neper publik,dhe sic shifet ktu,ka njerz qe i besoj ato rrena.
une kam pasur shum besim tek sali berisha. por ai nuk i plotsoj "premtimet". Dhe ne kete "model" jan edhe hashim thaci dhe ali ahmeti.

tash zgjidhja ma e mire eshte AKZ, cdo Dit ne Rritje. Sot ne Vlor, neser ne Tirane :X:


nuk e kam ndermend me ndrru kombesin apo flamurin.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 29. Nov 2011, 21:50

Alket hat geschrieben:shpresoj se mlidhni mend.....dhe ia tragoni botes....se Shqiptaret dijn edhe ndryshe ...se jo vetem qdo here pa kultur dhe pa edukim
pfff.pikrisht nji kosovar e thot kte,qe ne zvicer na keni morr ftyren neve!kur me pyet mu dikush,se ca jom,une thom "shqiptar" dhe shtoj menjiher me ngulm: "ama jo kosovar,por shqiptar".e njejta gjo ne gjermoni.edhe atje duhet me te ardh turp,me thon qe je shqiptar,per ate nam qe keni bo ju kosovaret andej.
e mbi te gjitha shtrohet ktu pyetja,se kush prej forumisteve flet pa kulture e edukim.je pikrisht ti aj,qe shan,fyen e sulmon personalisht cdokend ktu n forum.kshuqe mos na shit mend neve,pa pas vete.

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mi, 30. Nov 2011, 19:55

Kusho1983 hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:shpresoj se mlidhni mend.....dhe ia tragoni botes....se Shqiptaret dijn edhe ndryshe ...se jo vetem qdo here pa kultur dhe pa edukim
pfff.pikrisht nji kosovar e thot kte,qe ne zvicer na keni morr ftyren neve!kur me pyet mu dikush,se ca jom,une thom "shqiptar" dhe shtoj menjiher me ngulm: "ama jo kosovar,por shqiptar".e njejta gjo ne gjermoni.edhe atje duhet me te ardh turp,me thon qe je shqiptar,per ate nam qe keni bo ju kosovaret andej.
e mbi te gjitha shtrohet ktu pyetja,se kush prej forumisteve flet pa kulture e edukim.je pikrisht ti aj,qe shan,fyen e sulmon personalisht cdokend ktu n forum.kshuqe mos na shit mend neve,pa pas vete.
kusho qa po fol pa lidhje? e njejta gje munde te thuhet edhe anasjelltas...prandaj, nuk eshte mire te armiqesohemi kot se koti.
edhe shqiptaret qe jetojn ne kosove dhe ata te cilet jetojn ne shqiperi kan tiparet positive dhe negative. nuk mund ete futesh te gjithe shqiptaret e kosoves ne nje thes dhe as ata te shqiperise. neve jemi (disa) individ, nuk jetojm ne tufa. as ne kete ane te kufirit as ne ate ane. prandaj... mos ja tuf kot.
tung
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 01. Dez 2011, 21:42

thuj njiher atij alketit.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 02. Dez 2011, 15:32

Hummel hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:shpresoj se mlidhni mend.....dhe ia tragoni botes....se Shqiptaret dijn edhe ndryshe ...se jo vetem qdo here pa kultur dhe pa edukim
pfff.pikrisht nji kosovar e thot kte,qe ne zvicer na keni morr ftyren neve!kur me pyet mu dikush,se ca jom,une thom "shqiptar" dhe shtoj menjiher me ngulm: "ama jo kosovar,por shqiptar".e njejta gjo ne gjermoni.edhe atje duhet me te ardh turp,me thon qe je shqiptar,per ate nam qe keni bo ju kosovaret andej.
e mbi te gjitha shtrohet ktu pyetja,se kush prej forumisteve flet pa kulture e edukim.je pikrisht ti aj,qe shan,fyen e sulmon personalisht cdokend ktu n forum.kshuqe mos na shit mend neve,pa pas vete.
kusho qa po fol pa lidhje? e njejta gje munde te thuhet edhe anasjelltas...prandaj, nuk eshte mire te armiqesohemi kot se koti.
edhe shqiptaret qe jetojn ne kosove dhe ata te cilet jetojn ne shqiperi kan tiparet positive dhe negative. nuk mund ete futesh te gjithe shqiptaret e kosoves ne nje thes dhe as ata te shqiperise. neve jemi (disa) individ, nuk jetojm ne tufa. as ne kete ane te kufirit as ne ate ane. prandaj... mos ja tuf kot.
tung
hummel jam i sigurte qe kusho-ja nuk e pati fjalen per ty dhe disa kosovare te tjere (fatkeqesisht nuk kam taku shume) qe mendojne si ti, por me te thane te drejten kemi ketu ne forum disa .. (ketra!) qe fatkeqesisht nuk jane pak nder kosovare, dhe kete e dime mire si ti edhe une!
sa per sebepin (temen) une albin kurtin nuk e njoh por metodat qe perdor vv nuk me pelqejne kaq per ate, gjithsesi ky asht nje problem kosovar dhe duhet te zgjidhet nga kosovaret, und jam shqiptar nga shkodra dhe per mnmth (me nder me than) k. spahiun di shuuuume ma shume sa te gjithe ju te andej kufinit, pra tuj na e prezantu kete mnmth. kleptoman (hajdut) si shpetimtarin e Shqiprise etnike me duket se ata (ketrit) ose e urrejne Shqiperine shume ose nuk e kan absolutisht idene se cka ndodh ne Shqiperi, und mendoj se asht kjo e fundit por edhe kjo nuk asht absolutisht e justifikueshme kur thue se e don dicke te cilen ti nuk e njeh!

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 02. Dez 2011, 17:57

Belifario hat geschrieben:sa per sebepin (temen) une albin kurtin nuk e njoh por metodat qe perdor vv nuk me pelqejne kaq per ate, gjithsesi ky asht nje problem kosovar dhe duhet te zgjidhet nga kosovaret, und jam shqiptar nga shkodra dhe per mnmth (me nder me than) k. spahiun di shuuuume ma shume sa te gjithe ju te andej kufinit, pra tuj na e prezantu kete mnmth. kleptoman (hajdut) si shpetimtarin e Shqiprise etnike me duket se ata (ketrit) ose e urrejne Shqiperine shume ose nuk e kan absolutisht idene se cka ndodh ne Shqiperi, und mendoj se asht kjo e fundit por edhe kjo nuk asht absolutisht e justifikueshme kur thue se e don dicke te cilen ti nuk e njeh!
Bravo!
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 02. Dez 2011, 21:05

Kusho1983 hat geschrieben:thuj njiher atij alketit.
kusho ke te drejte! ky alketi ia mban vetes shume larte. mendon te jete i vetmi patriot i vertete ane e per tej shqiptarise...
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 02. Dez 2011, 21:08

Belifario hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:shpresoj se mlidhni mend.....dhe ia tragoni botes....se Shqiptaret dijn edhe ndryshe ...se jo vetem qdo here pa kultur dhe pa edukim
pfff.pikrisht nji kosovar e thot kte,qe ne zvicer na keni morr ftyren neve!kur me pyet mu dikush,se ca jom,une thom "shqiptar" dhe shtoj menjiher me ngulm: "ama jo kosovar,por shqiptar".e njejta gjo ne gjermoni.edhe atje duhet me te ardh turp,me thon qe je shqiptar,per ate nam qe keni bo ju kosovaret andej.
e mbi te gjitha shtrohet ktu pyetja,se kush prej forumisteve flet pa kulture e edukim.je pikrisht ti aj,qe shan,fyen e sulmon personalisht cdokend ktu n forum.kshuqe mos na shit mend neve,pa pas vete.
kusho qa po fol pa lidhje? e njejta gje munde te thuhet edhe anasjelltas...prandaj, nuk eshte mire te armiqesohemi kot se koti.
edhe shqiptaret qe jetojn ne kosove dhe ata te cilet jetojn ne shqiperi kan tiparet positive dhe negative. nuk mund ete futesh te gjithe shqiptaret e kosoves ne nje thes dhe as ata te shqiperise. neve jemi (disa) individ, nuk jetojm ne tufa. as ne kete ane te kufirit as ne ate ane. prandaj... mos ja tuf kot.
tung
hummel jam i sigurte qe kusho-ja nuk e pati fjalen per ty dhe disa kosovare te tjere (fatkeqesisht nuk kam taku shume) qe mendojne si ti, por me te thane te drejten kemi ketu ne forum disa .. (ketra!) qe fatkeqesisht nuk jane pak nder kosovare, dhe kete e dime mire si ti edhe une!
sa per sebepin (temen) une albin kurtin nuk e njoh por metodat qe perdor vv nuk me pelqejne kaq per ate, gjithsesi ky asht nje problem kosovar dhe duhet te zgjidhet nga kosovaret, und jam shqiptar nga shkodra dhe per mnmth (me nder me than) k. spahiun di shuuuume ma shume sa te gjithe ju te andej kufinit, pra tuj na e prezantu kete mnmth. kleptoman (hajdut) si shpetimtarin e Shqiprise etnike me duket se ata (ketrit) ose e urrejne Shqiperine shume ose nuk e kan absolutisht idene se cka ndodh ne Shqiperi, und mendoj se asht kjo e fundit por edhe kjo nuk asht absolutisht e justifikueshme kur thue se e don dicke te cilen ti nuk e njeh!
ka shume trapa ne Kosove, e qe besa edhe ne te dyja anet e kufirit.
duke ju pershendetur ju uroj nje fundjave te kendshme.
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mo, 05. Dez 2011, 20:01

Kusho1983 hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:shpresoj se mlidhni mend.....dhe ia tragoni botes....se Shqiptaret dijn edhe ndryshe ...se jo vetem qdo here pa kultur dhe pa edukim
pfff.pikrisht nji kosovar e thot kte,qe ne zvicer na keni morr ftyren neve!kur me pyet mu dikush,se ca jom,une thom "shqiptar" dhe shtoj menjiher me ngulm: "ama jo kosovar,por shqiptar".e njejta gjo ne gjermoni.edhe atje duhet me te ardh turp,me thon qe je shqiptar,per ate nam qe keni bo ju kosovaret andej.
e mbi te gjitha shtrohet ktu pyetja,se kush prej forumisteve flet pa kulture e edukim.je pikrisht ti aj,qe shan,fyen e sulmon personalisht cdokend ktu n forum.kshuqe mos na shit mend neve,pa pas vete.


oh shok ....me vjen keq per tye vallahi........ se po krenarohesh me uljen e vetevetes..... sa per mue....drejt me te than..ma mir leje krejt..se pum vjen gjynah se po te nervozoj kaq shum qe po bohesh kaq i eger...
Zuletzt geändert von Alket am Mo, 05. Dez 2011, 21:03, insgesamt 4-mal geändert.

Zurück zu „Shqip“