Wurde Albanien bewusst benachteiligt?

Ja
58%
38
Nein
42%
27
 
Insgesamt abgegebene Stimmen: 65
Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:44

Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar.

ket po e postoj....vetem e vetem te identifikojn te tjeret edhe nje te demaskuar.........edhe mos te shlyesh ket.... :X:
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:47

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar.

ket po e postoj....vetem e vetem te identifikojn te tjeret edhe nje te demaskuar.........edhe mos te shlyesh ket.... :X:
Mos ki merak. Nuk kam ndermend ta shlyej.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:48

Kusho1983 hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:http://www.botasot.info/sporti/245482/j ... inas-foto/


mit Schweizer dress oder ohne.......scheint so als ob der Empfang am Flughafen sehr herzlich ist. :D
Ne shqiptaret shquhem mir mikepritje. Edhe nese armiku me i madh troket te porta duhet ti japesh strehe. Sepse ashtu ta kerkon bujaria shqiptare.


injoranca e jote ska kufi, siq edhe arroganca.

Te ne shqiptaret osht nje fjal e cila e pershkruan nje person si ti. Te hiqesh K nga emertimi i yt dhe te qitesh nje F.

Shum qart shihet se si ndihen Policet Krenar per Shaqirin dhe te tjeret.

Keto Fotografi edhe niher e demaskuan dikend qe don te perqan shqiptarin.... :X:Für die Schweiz ist es irrelevant mit welcher Formation sie spielen wird, denn es ist ganz klar die bessere MAnnschaft.......wenn Derdyok auf der Bank sitzt.
Kush je more ti? Ti s'me njeh mua, pse flet kot?! Une shkrova mendimin tim sic e shkruan edhe ti. Por kam une arsye te fyej ty? Jo, sepse une te pakten posedoj nje fare kulture debati, gje qe per ty eshte dicka e panjohur!

Stolz auf wen?! Auf die Schweizer?! In Albanien haben die Polizisten solche Fotos auch mit den Spielern der Mannschaft AC Milan gemacht. Heisst das, sie sind auch stolz auf die Spieler von AC Milan?

Ne ndeshjen miqesore SK Tirana vs. AC Milan ne stadium kishte me shume perkrahes te AC Milanos. Ne shqiptaret ashtu jemi, vleresojme shume te huajne dhe jemi mikprites ndaj te huajt. Mbase ju kosovaret dhe maqedonasit jeni ndryshe. Por ne shqiptaret vleresojme shume te huajt dhe i mirepresim sic e do bujaria shqiptare.

http://www.youtube.com/watch?v=1UHlqVA7QWY

ich habe keine Bilder geshen von den Grenzwächtern und Polizisten sich ablichten lassen mit den AC-Milan spielern......aber wenn du es sagst wird es so sein........


warum versuchst du so krampfhaft die Albaner zu spalten? Du und Squatrazustradin seid schon seid einiger Zeit demaskiert.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:50

Squatrazustradin hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar.

ket po e postoj....vetem e vetem te identifikojn te tjeret edhe nje te demaskuar.........edhe mos te shlyesh ket.... :X:
Mos ki merak. Nuk kam ndermend ta shlyej.

nuk te vjen turp per keto fjal qe i shkruan?
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:51

Kusho1983 hat geschrieben: Kush je more ti? Ti s'me njeh mua, pse flet kot?! Une shkrova mendimin tim sic e shkruan edhe ti. Por kam une arsye te fyej ty? Jo, sepse une te pakten posedoj nje fare kulture debati, gje qe per ty eshte dicka e panjohur!
O ti, nuk është ky debat të krahasosh djelmosha të sinqertë shqiptar me "armikun më të madh" që të troket te porta.

Nëqofse stë pëlqen, mos komento.
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:53

Florim hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben: Kush je more ti? Ti s'me njeh mua, pse flet kot?! Une shkrova mendimin tim sic e shkruan edhe ti. Por kam une arsye te fyej ty? Jo, sepse une te pakten posedoj nje fare kulture debati, gje qe per ty eshte dicka e panjohur!
O ti, nuk është ky debat të krahasosh djelmosha të sinqertë shqiptar me "armikun më të madh" që të troket te porta.

Nëqofse stë pëlqen, mos komento.
Lexo me vemendje se cfare pata shkruar une. Aty shkrova "Edhe nese armiku me i madh troket te porta duhet ti japesh strehe." Nuk ka asnje krahasim ketu.

Cfare sinqeriteti ka ketu te quash veten "shqiptar" e te luash per Zvicren?! Keta per mua jane zviceriane, njesoj si italianet qe jane asimiluar ne Zvicer.

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:55

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar.

ket po e postoj....vetem e vetem te identifikojn te tjeret edhe nje te demaskuar.........edhe mos te shlyesh ket.... :X:
Mos ki merak. Nuk kam ndermend ta shlyej.

nuk te vjen turp per keto fjal qe i shkruan?
Jo, sepse eshte realitet. Ju ish-jugosllavet nuk keni idene se cfare dmth. te jesh shqiptar. Ju keni jetuar me sllave dhe keni marre mentalitetin e tyre. Ju per mua nuk dalloni shume nga nje serb, apo kroat.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:57

Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar. Dhe maqedosni na flet per bujari shqiptare. Po ku di ti more cfare eshte bujaria shqiptare.
Squatrazustradin

Metëvërtetë nuk të bën asnjë nder kjo që shkruan.

Do të e kisha kuptuar një sulm ndaj meje personalisht, por Kërçovarët dhe "Maqedonsat" skan bërë asgjë në dëm tuajin.
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:58

Kusho1983 hat geschrieben:
Florim hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben: Kush je more ti? Ti s'me njeh mua, pse flet kot?! Une shkrova mendimin tim sic e shkruan edhe ti. Por kam une arsye te fyej ty? Jo, sepse une te pakten posedoj nje fare kulture debati, gje qe per ty eshte dicka e panjohur!
O ti, nuk është ky debat të krahasosh djelmosha të sinqertë shqiptar me "armikun më të madh" që të troket te porta.

Nëqofse stë pëlqen, mos komento.
Lexo me vemendje se cfare pata shkruar une. Aty shkrova "Edhe nese armiku me i madh troket te porta duhet ti japesh strehe." Nuk ka asnje krahasim ketu.

Cfare sinqeriteti ka ketu te quash veten "shqiptar" e te luash per Zvicren?! Keta per mua jane zviceriane, njesoj si italianet qe jane asimiluar ne Zvicer.
Ok, mbaroj biseda.
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 13:59

Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar.


Mos ki merak. Nuk kam ndermend ta shlyej.


Jo, sepse eshte realitet. Ju ish-jugosllavet nuk keni idene se cfare dmth. te jesh shqiptar. Ju keni jetuar me sllave dhe keni marre mentalitetin e tyre. Ju per mua nuk dalloni shume nga nje serb, apo kroat.
:mrgreen: echt zu g.e.i.l...... :mrgreen: wenigstens schreibst du jetzt mal ehrlich.......
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:02

Pash nje interviste ne nje TV shqiptar te Shaqirit, Xhakes, Xhemajlit, Kasamit dhe Mehmetit. Keta as edhe shqip nuk dinin mire. Keshtuqe nuk mund te konsiderohen shqiptare, sepse e para, nuk dine shqip, e dyta kane nenshtetesi zvicrane dhe e treta luajne per Zvicren.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:03

Florim hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar. Dhe maqedosni na flet per bujari shqiptare. Po ku di ti more cfare eshte bujaria shqiptare.
Squatrazustradin

Metëvërtetë nuk të bën asnjë nder kjo që shkruan.

Do të e kisha kuptuar një sulm ndaj meje personalisht, por Kërçovarët dhe "Maqedonsat" skan bërë asgjë në dëm tuajin.
gabim e ke...nuk shkrujti...kercovaret....por koqevaret....mendimi esht fyrja e cila mbeshtet ne fjalen KoQe.....kupton tani?
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:05

Florim hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:O ti, leri keto koqevaret dhe maqedonsit e m*** se kta nuk kuptojn gje cfare dmth. te jesh shqiptar. Dhe maqedosni na flet per bujari shqiptare. Po ku di ti more cfare eshte bujaria shqiptare.
Squatrazustradin

Metëvërtetë nuk të bën asnjë nder kjo që shkruan.

Do të e kisha kuptuar një sulm ndaj meje personalisht, por Kërçovarët dhe "Maqedonsat" skan bërë asgjë në dëm tuajin.
Tetovar, Kercovar, te gjith Maqedonas jeni qe nuk keni idene se cfare dmth. te jesh shqiptar.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:06

Kusho1983 hat geschrieben:Keta per mua jane zviceriane, njesoj si italianet qe jane asimiluar ne Zvicer.

ti per mua nuk je shqiptar por nje shqipfoles i cili don te perqan shqiptarin, por ky esht vetem mendimi i im, dhe nuk duhet te jet ne te vertet ashtu siq mendoj une apo ti.

Ti Kusho1983 qka i dhurova Shqipris apo Shqiptaris, qe te ben me pak apo me shum shqiptar se sa Xhaken, Shaqirin? Qfar nenshtetsije ke ti?
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:10

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Kusho1983 hat geschrieben:Keta per mua jane zviceriane, njesoj si italianet qe jane asimiluar ne Zvicer.

ti per mua nuk je shqiptar por nje shqipfoles i cili don te perqan shqiptarin, por ky esht vetem mendimi i im, dhe nuk duhet te jet ne te vertet ashtu siq mendoj une apo ti.

Ti Kusho1983 qka i dhurova Shqipris apo Shqiptaris, qe te ben me pak apo me shum shqiptar se sa Xhaken, Shaqirin? Qfar nenshtetsije ke ti?
Une shqiptar jam. Ketu nuk ka asnje dyshim. Shqiptar te bejne veprat dhe jo fjalet e kota. Te luash per Zvicren dhe te pretendosh se je shqiptar eshte traplleku me i madh.

Cfare kam bere une per Shqiperine? Kam punuar si vullnetar ne projekte te ndryshme, nje nder ato ishte ai projekti per te cilen fola ne nje teme tjeter ne lidhje me monumentet e kultures. Dhuroj vit per viti para per SOS Kinderdorf Tirana dhe Kryqit te Kuq Shqiptar. Paguaj taksat ne Shqiperi, edhe pse nuk jam i detyruar ti paguaj, sepse banimin tim te rregullt e kam ne Zvicer.

Tani cfare ke bere ti per Shqiperine?

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:13

Squatrazustradin hat geschrieben:Tetovar, Kercovar, te gjith Maqedonas jeni qe nuk keni idene se cfare dmth. te jesh shqiptar.
keshtu thot vetim aji i cili nuk ka fare dije per Maqedonin........qka esht nje maqedonas??...ky esht nje shtet artificial....keshtu qe nuk mund te ket Maqedon te vertet. Aty ka Shqiptar, Grek dhe Slav.

shkrim mbas shkrimit po tregon se je nje shqipfoles i cili don te perqaj shqiptarin.....por kot e ki ti dhe Kusho ne ket drejtim.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:15

Strellci i Vertet hat geschrieben: gabim e ke...nuk shkrujti...kercovaret....por koqevaret....mendimi esht fyrja e cila mbeshtet ne fjalen KoQe.....kupton tani?
Hallo Strellci

Unë e kuptova prej fillimit. Po lëre le te bën qefin e vetë. Ndoshta më vonë do ti bien mëndjes përmbrapa.

Përshëndetje
Florim
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:16

Koqevaret dhe maqedonasit s'mund te kene bere dicka per Shqiperine, sepse thjesht nuk jane shqiptar. Vetem shqiptari ben dicka per Shqiperine. Maqedonasit dhe koqevaret s'kane per te bere kurre dicka per Shqiperine. Per ata Shqiperia eshte vetem e mire kur ju sherben interesave te tyre.

Shqiperia te jep emrin shqiptar. Prandaj koqevaret dhe maqedonasit nuk mund te jene shqiptar.
Zuletzt geändert von Squatrazustradin am Do, 10. Okt 2013, 14:17, insgesamt 1-mal geändert.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:16

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Squatrazustradin hat geschrieben:Tetovar, Kercovar, te gjith Maqedonas jeni qe nuk keni idene se cfare dmth. te jesh shqiptar.
keshtu thot vetim aji i cili nuk ka fare dije per Maqedonin........qka esht nje maqedonas??...ky esht nje shtet artificial....keshtu qe nuk mund te ket Maqedon te vertet. Aty ka Shqiptar, Grek dhe Slav.

shkrim mbas shkrimit po tregon se je nje shqipfoles i cili don te perqaj shqiptarin.....por kot e ki ti dhe Kusho ne ket drejtim.
Ti jo qe nuk je shqiptar, por as edhe shqipfoles nuk je sepse nuk din as edhe shqip.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Fussballland Albanien

Do, 10. Okt 2013, 14:18

Kusho1983 hat geschrieben:Une shqiptar jam. Ketu nuk ka asnje dyshim. Shqiptar te bejne veprat dhe jo fjalet e kota. Te luash per Zvicren dhe te pretendosh se je shqiptar eshte traplleku me i madh.

Cfare kam bere une per Shqiperine? Kam punuar si vullnetar ne projekte te ndryshme, nje nder ato ishte ai projekti per te cilen fola ne nje teme tjeter ne lidhje me monumentet e kultures. Dhuroj vit per viti para per SOS Kinderdorf Tirana dhe Kryqit te Kuq Shqiptar. Paguaj taksat ne Shqiperi, edhe pse nuk jam i detyruar ti paguaj, sepse banimin tim te rregullt e kam ne Zvicer.

Tani cfare ke bere ti per Shqiperine?

une kom ber aq shum per shqiprin siq shqiprija per mu.

Ti nuk e ki nenshtetsin zvicrrane? :roll:

Zvicrra ty ta mundesoj te veprosh dhe te fitosh ketu.....pse nuk i ki ne qejf Lojtaret e zvicrres me prejardhje shqiptare?
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Zurück zu „Albanien?!“