Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1789
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 22:55

Mo, 04. Feb 2008, 14:57


jeki
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 937
Registriert: Mi, 12. Sep 2007, 9:17

Mo, 04. Feb 2008, 21:33

Batoni

und was hört dei weisser Freund? oder giltet: Fahrer wählt aus..

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Di, 05. Feb 2008, 16:35

Një gjë, që shumë njerëz se dinë: "Fjalët e Qiririt" është një poem e Naim Frashërit, e cila këndohet në rrethin e Përmetit dhe Gjirokastrës nga grupet folklorike të rajonit.
Ketë këngë Ilir Shaqiri e ka huazuar nga "goja e popullit" dhe e ka komercializuar.

jeki
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 937
Registriert: Mi, 12. Sep 2007, 9:17

Di, 05. Feb 2008, 17:06

Squatrazustradin hat geschrieben:
Një gjë, që shumë njerëz se dinë: "Fjalët e Qiririt" është një poem e Naim Frashërit, e cila këndohet në rrethin e Përmetit dhe Gjirokastrës nga grupet folklorike të rajonit.
Ketë këngë Ilir Shaqiri e ka huazuar nga "goja e popullit" dhe e ka komercializuar.
kam mendu,se eshte inspiru nga Veton Soroi, i cili e ka pru ideen me Qira ne vitin 1989 te demosntatat. :lol: ..po flm per ket info.

Benutzeravatar
Visarja
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 164
Registriert: Sa, 17. Feb 2007, 23:21

Di, 05. Feb 2008, 17:16

ne kete moment jam duke e ndegjuar kengen me te re nga Blero dhe Leonora Poloska, Clipi shume me pelqen dhe rritmi i kenges pa fjal :wink: shume po me pëlqen!!!

http://www.youtube.com/watch?v=9AKo4_wHgow

keshtu qe po vazhdoj te ndegjoj :D

tung klm
Është bërë bota si laraska krijon fytyra me dy maska një dje, tjetër sot, nesër duket si robot...

Die Augen sind das Fenster zur Seele. ;-)

Sei du selbst die Veränderung, die du dir wünschst für diese Welt!!!

Topolino
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 293
Registriert: Mo, 17. Dez 2007, 17:10

Do, 07. Feb 2008, 19:51

http://www.youtube.com/watch?v=JBjTGxN2Aj8

Potpuri me Merita Halilin dhe Xenin
Zuletzt geändert von Topolino am Do, 07. Jan 2010, 20:18, insgesamt 2-mal geändert.
Gjaku i shqipes nuk hup kurre, ai gjake mbetet ne flamur.

Benutzeravatar
gv
Member
Beiträge: 83
Registriert: Mo, 13. Nov 2006, 8:58

Do, 07. Feb 2008, 22:19

ermal fejzullahu - ku i kam shoket e mi :wink:

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1789
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 22:55

Do, 07. Feb 2008, 23:32

jeki hat geschrieben:Batoni

und was hört dei weisser Freund? oder giltet: Fahrer wählt aus..
Ich habe da nichts verstanden. Welcher weisse Freund? Meinst du das Pferd im Auto? :lol:
Der Fahrer im Auto ist mein Held, ich blicke auf ihn hinauf, weil sowas noch nie Jemand erreicht hat! Herrlich.

Genci85
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1991
Registriert: Mo, 03. Dez 2007, 10:58

Fr, 08. Feb 2008, 21:57

Syndromet - Karroca e engjujve
Shqiptaret e bojën mas miri!!

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

So, 10. Feb 2008, 21:49

http://www.youtube.com/watch?v=EUS7t97p9uI


E kam kenge shume shume te preferuar(sidomos fjalet,qe fillojn ne minuten 3:40) :lol: ,me kujton shume femirine.
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Denisa*
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 462
Registriert: Mi, 02. Mai 2007, 11:09

Mo, 11. Feb 2008, 9:29

Shqipetare hat geschrieben:http://www.youtube.com/watch?v=EUS7t97p9uI


E kam kenge shume shume te preferuar(sidomos fjalet,qe fillojn ne minuten 3:40) :lol: ,me kujton shume femirine.

Flm motra,me kishte marr malli shume :cry:
Zuletzt geändert von Denisa* am Mo, 11. Feb 2008, 9:32, insgesamt 1-mal geändert.

Benutzeravatar
Denisa*
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 462
Registriert: Mi, 02. Mai 2007, 11:09

Mo, 11. Feb 2008, 9:31

http://www.youtube.com/watch?v=fuD-WgFyFWw

Ketij i kendon shpirti dhe zemra :)

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Mo, 11. Feb 2008, 9:36

Shqipetare hat geschrieben:http://www.youtube.com/watch?v=EUS7t97p9uI

E kam kenge shume shume te preferuar(sidomos fjalet,qe fillojn ne minuten 3:40) :lol: ,me kujton shume femirine.

Rrofsh Shqiptare, se na nxore mallin... :heart:
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
Melanie31
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 229
Registriert: Mi, 21. Nov 2007, 23:13

Mo, 11. Feb 2008, 10:54

elita 5 all-kapone

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Mo, 11. Feb 2008, 14:56

Denisa* hat geschrieben:http://www.youtube.com/watch?v=fuD-WgFyFWw

Ketij i kendon shpirti dhe zemra :)
Ke shume te drejt.Ne pergjesi Ylli Baka i ka kenget shume te bukura.
Dhe ti moj moter me kenaqe shume me ket kenge :wink: rofsh.

egnatia hat geschrieben: Rrofsh Shqiptare, se na nxore mallin...
Me beht qefjfi egnatia :wink:

Keto jan kenge qe ta ngrohin zemren :)

--------------------------

Mua me pelqejn dhe ca kenge te Ermira Babaliut:

:arrow: Kali i bardhe

:arrow: Lulet e majt

:arrow: Buse korale

http://listenalbania.com/Ermira%20Babaliu(jan te gjitha ketu,
veq nje kenge te saj nuk po e gjej dot "Se do ti dua" :cry: :cry: :cry: ,jam munduar,po nuk e kam gjetur. :( )
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Denisa*
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 462
Registriert: Mi, 02. Mai 2007, 11:09

Fr, 15. Feb 2008, 19:58

Shqipetare hat geschrieben: "Se do ti dua" :cry: :cry: :cry: ,jam munduar,po nuk e kam gjetur. :( )
http://www.realiteti.org/index.php?p=Serenata%20Korcare

E gjeta vangjel :lol: . Dhe mua me pelqen Ermira,me qeteson me zerin e saj.

Une po degjoj kete tani :

http://www.youtube.com/watch?v=ra9kAbGt8dU

...do martohet njeri nga forumi se me ka marre malli per dasem Shqip :D

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Fr, 22. Feb 2008, 18:16

Denisa* hat geschrieben:
Shqipetare hat geschrieben: "Se do ti dua" :cry: :cry: :cry: ,jam munduar,po nuk e kam gjetur. :( )
http://www.realiteti.org/index.php?p=Serenata%20Korcare

E gjeta vangjel :lol: . Dhe mua me pelqen Ermira,me qeteson me zerin e saj.

Une po degjoj kete tani :

http://www.youtube.com/watch?v=ra9kAbGt8dU

...do martohet njeri nga forumi se me ka marre malli per dasem Shqip :D

Falemnderit :!:Une po degjoj tani nje kenge permetare shume te bukur:


http://www.youtube.com/watch?v=PDyOltBC ... re=related
Me dogji malli moj nena ime...

Benutzeravatar
Denisa*
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 462
Registriert: Mi, 02. Mai 2007, 11:09

So, 24. Feb 2008, 12:02

Shqipetare hat geschrieben:
Denisa* hat geschrieben:
Shqipetare hat geschrieben: "Se do ti dua" :cry: :cry: :cry: ,jam munduar,po nuk e kam gjetur. :( )
http://www.realiteti.org/index.php?p=Serenata%20Korcare

E gjeta vangjel :lol: . Dhe mua me pelqen Ermira,me qeteson me zerin e saj.

Une po degjoj kete tani :

http://www.youtube.com/watch?v=ra9kAbGt8dU

...do martohet njeri nga forumi se me ka marre malli per dasem Shqip :D


Falemnderit :!:Une po degjoj tani nje kenge permetare shume te bukur:


http://www.youtube.com/watch?v=PDyOltBC ... re=related
I pavdekshem eshte Laveri !! Me kenaqe me keto kenge :)

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Mo, 25. Feb 2008, 20:27

Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
Miss_Sunshine
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 163
Registriert: Di, 20. Nov 2007, 18:04

Di, 26. Feb 2008, 17:29


Zurück zu „Shqip“