Benutzeravatar
Visarja
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 164
Registriert: Sa, 17. Feb 2007, 23:21

Gëzuar Festat e Fundvitit

Fr, 28. Dez 2007, 15:58

Të gjithë shqiptarëve kudo që gjenden:

Gëzuar Festat e Fundvitit 2007 !
Shëndet, suksese, mbarësi dhe realizim dëshirash në Vitin e Ri 2008 !

tung klm :wink:
Është bërë bota si laraska krijon fytyra me dy maska një dje, tjetër sot, nesër duket si robot...

Die Augen sind das Fenster zur Seele. ;-)

Sei du selbst die Veränderung, die du dir wünschst für diese Welt!!!

lorenc ukgjini
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1489
Registriert: Fr, 27. Mai 2005, 21:12

Fr, 28. Dez 2007, 16:21

Gezuar 2008vjet krishterzim. :D

albacina
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 308
Registriert: Fr, 01. Jun 2007, 8:13

Fr, 28. Dez 2007, 16:46

Edhe 4 nata ka vakt :D
We were here when the time began
We will be there after it ends
We, Illyrians

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Fr, 28. Dez 2007, 21:28

albacina hat geschrieben:Edhe 4 nata ka vakt :D

Dhe une do ju uroj vitin e ri te henen. :wink:


Pershendetje,
Shqipetare
Me dogji malli moj nena ime...

Arbnore
Member
Beiträge: 83
Registriert: Fr, 07. Dez 2007, 9:31

Sa, 29. Dez 2007, 19:30

Urime edhe une po ju baj per Vitin e Ri 2008 e ishallah Deshirat tuaja ju pletsohen sa ma mire.

Po ju pershendes sot, se per vitin e ri nuk kam kohe :P

Benutzeravatar
Shqipetare
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 1423
Registriert: Mi, 09. Mai 2007, 0:48

Mo, 31. Dez 2007, 2:30

Gëzuar te gjithve VITIN E RI 2008
Me dogji malli moj nena ime...

albacina
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 308
Registriert: Fr, 01. Jun 2007, 8:13

Mo, 31. Dez 2007, 7:28

GEZUAR VITIN 2008
We were here when the time began
We will be there after it ends
We, Illyrians

Benutzeravatar
Koby Phoenix
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 4836
Registriert: Sa, 18. Mär 2006, 0:34

Mo, 31. Dez 2007, 17:00

Gëzuar vitin e ri!

Frohes Neues Jahr!

Feliz ano novo!


Bonne Année!


Bon capodanno!


Happy New Year!


La multi ani!


Gelukkig nieuwjaar!


Stastny novy rok!


Srecno novo leto!


Gott nytt år!


Sretna nova godina!


S Novim Godom!


Feliz año nuevo!


Szczesliwego nowego roku!


Srecna nova godina!

Topolino
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 293
Registriert: Mo, 17. Dez 2007, 17:10

Mi, 02. Jan 2008, 18:15

Edhe une ju uroj vitin e ri 2008. Ishalla behet nje vit me plot gezime, suksese, knaqesi, fat edhe shendet!

Ju pershendes, Topolino :D
Gjaku i shqipes nuk hup kurre, ai gjake mbetet ne flamur.

Benutzeravatar
Shqiponja911
Member
Beiträge: 33
Registriert: Mi, 04. Jan 2006, 0:51

Do, 03. Jan 2008, 0:42

Urime vitin e ri 2008 të gjithëve!!!!!!!

Me fat, lumturi dhe suksese....................


tung tung

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Gezuar 2013!

So, 23. Dez 2012, 14:17

Ju uroj te gjitheve gezuar Vitin e Ri 2013!
Shpresojme qe ky vit te jete vit ne te cilin shteti yne te filloje pas 101 vitesh te funksionoje si shtet, qe homogjenizimi i shqiptarve (martesat "nderfetare") te vazhdoje sikurse me perpara qe te jemi te bashkuar ne ide (ato kryesoret) por edhe ne gjak, qe te kemi sa me pak antishqiptare qe na percajne (sikurse keta te forumit, ju e dini per cilet e kam fjalen) prej te cileve nuk pres ndonje urim!

Jemi ne rruge te mbare dhe mendoj sa here qe intigrohemi nga prurje nacionaliste te pertej kufirit bejme gabime trashanike sikurse beri edhe kryeministri me deklarimet e tija per 100-vjetorin, te cilat gjithsesi ishin te natyres "politike e dites per zgjedhjet e ardhshme" por qe sjellin nje dem te madh per ne si vend! Jemi nje vend per tu marre shembull nga i gjithe rajoni dhe me gjere per bashkjetesen e kombesive dhe besimeve te ndryshme dhe kjo nuk duhet te ndryshoj pamvarsisht se gjendemi momentalisht nen nje presion te forte nga "o sa mire me kan shqiptar"-et e pertej kufirit! Per kete mund te citoj nje shembull te perkryer te kesaj bashkjetese zonjen e nderuar e dekoruar nga Presidenti shqiptar si "Nder i Shqiperise" Irini Qirjakon. Ajo eshte me origjine greke por KURRE nuk eshte deklaruar kundra Shqiperise perkundrazi e thote gjithmone se eshte krenare qe eshte shqiptare dhe qe Shqiperia eshte atdheu im! Racizmi urrejtja sjellin vetem lufte dhe kete e pame me se mire tek komshite tane te veriut jo shume kohe me pare, pra le te jemi ashtu sikurse kemi qene gjithmone europiane per te cilet edhe dielli lind nga perendimi (shprehje e huazuar nga rilindasit)!
Per shume vite motra e vellezer shqiptare Gezuar!

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Gezuar 2013!

Di, 25. Dez 2012, 16:54

Me qudi ja nisa dhe lexova ket tekst dhe me qeshje e mbarova, beli halo nksi tripa je ah? halo se shlove pushken a? halo ne hak a? aiiii

Si me ta uru tye 2013 kurse ja drejton njerit pushken e mbulume me lula

Ti flet per "anti shqiptar" dhe "percarje","bashkjetimi e besime te ndryshme" por ti ishe me ato shprehe per shqiptaret me feh muslimane apo jashta shqipnies. Dhe qka kat boj Irine Qirjaku (o Yll o!) apo minoritetet Greke ktu, kurse ti as Shqiptarin nuk mund te pranojsh!? Beli, tlutem, te jesh i drejt ose leje krejt.

"o sa mir me qen shqiptar" eshte mbas sociologjies nje gje reakcionare dhe krejtsisht normale sepse kushtet jan qe realizojn ksi lloj Ideja, dmth. vet politika, ekonomia, shoqeria jan ne gjendje te rend, dhe nacionalizmi eshte ne ket aspekt krejtsisht normale, dhe nuk duhet me than se eshte automatikisht negative, nacionalizmi ka nje forc shum te madhe inovative, ti kujtojm rilindasit. Po kjo e meriton nje analiz dhe bised serioze.

qka ka nodh ne 2012 mbet ne 2012, kshtu qe beli, urime edhe tye dhe gjith familjes tende vitin e ri

Zurück zu „Shqip“