Benutzeravatar
besi25
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1253
Registriert: Mi, 08. Jun 2005, 16:59

Do, 23. Nov 2006, 23:20

Kusho1983 hat geschrieben:[...nje fakt i tille,qe shumica e kosovareve jane"berishiste"nuk mund te mohoet...kurse"nanoistet"jane te rralle(vetem ata kosovar,qe kane dashtur dhe adhuruar partine e punes)...
ashtu mendoj edhe une...

por, une psh. nuk e adhuroj nanon sepse jam i bindur se eshte i korruptuar deri ne qiell,berishen e adhuroj per faktin sepse ende besoj qe ai eshte nje nder politikaneve me te paster ne shqiperi ,sa i perket asaj se a ben politike te mire apo jo,ajo eshte nje gje tjeter ....
Oslo 19/12/79
Une gjithmonë e kam në zemër popullin tem Shqipëtar.Shumë luti Zotin që paqja e tij të vijë në zemrat tona
Në gjithë botën. Lutem shumë për fukarate e mij- dhe për mua , dhe motrat e mija. Une lutem per juve.Gonxhe Bojaxhiu-Mutter Theresa

Benutzeravatar
Baton84
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 1789
Registriert: Mo, 22. Dez 2003, 23:55

Do, 30. Nov 2006, 16:12

Berisha pranon per here te pare pas 11 vjetesh: Shkela embargon e OKB-se per Kosoven e Malin e Zi


30.11.06 Ora 15:00


Nga Daniela BonollariTIRANE (30 Nentor)-Pas 11 vitesh kryeministri Sali Berisha ka pranuar publikisht se ka shkelur embargon e naftes te OKB-se vendosur ndaj Ish-Jugosllavise per te ndihmuar Kosoven dhe Malin e Zi. Gjate nje konference per shtyp te Kryeministrit Sali Berisha ne seline e kryeministrise, kreut te qeverise iu drejtua nje pyetje ne lidhje me nje deklarate te Ish- Presidentit te Malit të Zi, i cili në kujtimet e tij është shprehur për një lloj marrëveshjeje të heshtur mes tij dhe Berishes për thyerjen e embargos së naftës në kufirin midis Shqipërisë dhe Malit të Zi.

“Nëse i riktheheni viteteve ’92-’96 do të gjeni në mënyrë të përsëritur deklaratat e mia ku unë nuk jam dakort me embargon e vendosur ndaj Kosovës dhe Malit të Zi. Këtë e kam shprehur publikisht dhe nuk e kam fshehur. Unë nuk isha dakort, sepse Serbia furnizohej anije pas anijeje nga Danubi dhe, ndërsa këto vende i linte në acar, në Beograd nuk mungonte asgjë. Kjo ishte e vërteta e qendrimit tim. Këtë qendrim unë e kam shprehur publikisht dhe dhe për një qendrim, që unë e kam shprehur publikisht në atë kohë, unë kam qenë i sinqertë.

Nuk them se nuk ka patur mospëlqime ndaj qendrimit të Shqipërisë, por në total Organizata e Kombeve të Bashkura që mbikqyrte embargon arriti në përfundimin se ‚96 për qind e të gjitha ngarkesave me naftë e karburante të dërguara në Serbi ishin nga vende të tjera dhe vetëm 4 për qind i përkisnin asaj që rridhte nga Shqipëria. Nuk ka ekzistuar asnjë marrëveshje, por një qendrim i qartë i imi për këtë“.

Sipas kryeministrit thyerja e kesaj embargoje kishte si qellim vetem ardhjen ne ndihme ndaj Malit te Zi dhe Kosoves. “Jam përpjekur të ndihmoj këto dy vende, por sa kanë përfituar ato nuk ishte puna ime, sepse nuk e kontrolloja unë territorin e tyre, as të Kosovës dhe as të Malit të Zi. E rëndësishme është që ajo është bërë jashtë çdo lloj interesi të njëanshëm të Shqipërisë. Nuk më dukej e drejtë që ata merrnin çdo natë anije nga Danubi, ndërsa këto mbeteshin pa ngrohje“, tha Berisha.

(Balkanweb)

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Do, 30. Nov 2006, 19:49

Baton84 hat geschrieben:Berisha pranon per here te pare pas 11 vjetesh: Shkela embargon e OKB-se per Kosoven e Malin e Zi

30.11.06 Ora 15:00

Nga Daniela Bonollari

TIRANE (30 Nentor)-Pas 11 vitesh kryeministri Sali Berisha ka pranuar publikisht se ka shkelur embargon e naftes te OKB-se vendosur ndaj Ish-Jugosllavise per te ndihmuar Kosoven dhe Malin e Zi. Gjate nje konference per shtyp te Kryeministrit Sali Berisha ne seline e kryeministrise, kreut te qeverise iu drejtua nje pyetje ne lidhje me nje deklarate te Ish- Presidentit te Malit të Zi, i cili në kujtimet e tij është shprehur për një lloj marrëveshjeje të heshtur mes tij dhe Berishes për thyerjen e embargos së naftës në kufirin midis Shqipërisë dhe Malit të Zi.

“Nëse i riktheheni viteteve ’92-’96 do të gjeni në mënyrë të përsëritur deklaratat e mia ku unë nuk jam dakort me embargon e vendosur ndaj Kosovës dhe Malit të Zi. Këtë e kam shprehur publikisht dhe nuk e kam fshehur. Unë nuk isha dakort, sepse Serbia furnizohej anije pas anijeje nga Danubi dhe, ndërsa këto vende i linte në acar, në Beograd nuk mungonte asgjë. Kjo ishte e vërteta e qendrimit tim. Këtë qendrim unë e kam shprehur publikisht dhe dhe për një qendrim, që unë e kam shprehur publikisht në atë kohë, unë kam qenë i sinqertë.

Nuk them se nuk ka patur mospëlqime ndaj qendrimit të Shqipërisë, por në total Organizata e Kombeve të Bashkura që mbikqyrte embargon arriti në përfundimin se ‚96 për qind e të gjitha ngarkesave me naftë e karburante të dërguara në Serbi ishin nga vende të tjera dhe vetëm 4 për qind i përkisnin asaj që rridhte nga Shqipëria. Nuk ka ekzistuar asnjë marrëveshje, por një qendrim i qartë i imi për këtë“.

Sipas kryeministrit thyerja e kesaj embargoje kishte si qellim vetem ardhjen ne ndihme ndaj Malit te Zi dhe Kosoves. “Jam përpjekur të ndihmoj këto dy vende, por sa kanë përfituar ato nuk ishte puna ime, sepse nuk e kontrolloja unë territorin e tyre, as të Kosovës dhe as të Malit të Zi. E rëndësishme është që ajo është bërë jashtë çdo lloj interesi të njëanshëm të Shqipërisë. Nuk më dukej e drejtë që ata merrnin çdo natë anije nga Danubi, ndërsa këto mbeteshin pa ngrohje“, tha Berisha.

(Balkanweb)
nje formulim shume i bukur dhe altruiste:
jam perpjekur te ndihmoj keto dy vende,...
eshte gjithemone diçka e mirepritur,nese dikush ndihmon nje vend tjeter,qe gjendet ne nje situate misere,sidomos nese ndihmon kosoven...
pastaj dr.berisha thote,qe nuk ka patur interes te njeanshem te shqiperise...te njeanshem jo,por interes te madh per fitime,pasiqe jugosllavia e atehershme,e izoluar nga regjimi i embargos se okb-se nuk eshte perfshire ne çmimin e naftes ne tregun nderkombetare dhe keshtu ish-jugosllavia ka qene e gatshme te paguaj nje çmim me te larte shqiperise,qe te marri furnizim me nafte...keshtuqe nuk ka qene vetem altruizmi i dr.berishes,por edhe interesi i tij dhe i shtetit shqiptar,per te alokuar me shume fitime me nje tregeti ilegale dhe per te perfituar nga nje situate jo e favorshme e vendit fqinje...
plus fakti,qe nga furnizimi i malit te zi me nafte ka perfituar ushtria jugosllave nuk mund ta mohoj dr.berisha...

Benutzeravatar
Fati
Member
Beiträge: 21
Registriert: Sa, 16. Dez 2006, 0:37

Eh Shqipria

Sa, 16. Dez 2006, 23:00

Shqipria ka qen ne UE mirpo nuk e di vitin e sakt edhe ka dal prap edhe si shkak i daljes tani veq ballafaqohet me kushte ekonomike te dobeta edhe korrupcione te mjaftueshme,mirpo siq eshte tani Shqipri nuk ka shanc te hzj per 10 vite te radhes ku duhet ti bej disa permirsime qe te hzj mas 10 vite ku do te ishte suskes ...

Benutzeravatar
Shpendi1984
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1162
Registriert: Sa, 04. Mär 2006, 18:26

So, 17. Dez 2006, 0:52

Une nuk e di pse shqipria apo shtete te tjera mundohen me qdo kusht te futen ne unionin evropian kurse ekonomia mundet te permisohet edhe pa evropen. shum probleme lindin prej shtypjes te rrugolleres evropiane. p.sh. tempoja e reformimit te shtetit te cilen nuk mundem ta majm esht nje problem i madh. se populli dohet ta gjej tempon e reformave vet e jo rregullorja dhe ligjet evropiane. shqipria dohet vetem te bej nje kontrat partnere per shkak te tregut te lir dhe jo nje antarsi te plot se ne nuk kemi as nje dobi

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

So, 17. Dez 2006, 18:29

Shpendi1984 hat geschrieben:Une nuk e di pse shqipria apo shtete te tjera mundohen me qdo kusht te futen ne unionin evropian kurse ekonomia mundet te permisohet edhe pa evropen. shum probleme lindin prej shtypjes te rrugolleres evropiane. p.sh. tempoja e reformimit te shtetit te cilen nuk mundem ta majm esht nje problem i madh. se populli dohet ta gjej tempon e reformave vet e jo rregullorja dhe ligjet evropiane. shqipria dohet vetem te bej nje kontrat partnere per shkak te tregut te lir dhe jo nje antarsi te plot se ne nuk kemi as nje dobi
puna eshte,qe bashkimi europian eshte nje projekt ekonomiko-politik.dhe keshtu si rrjedhoje,be-ja me liberalizimin e tregtise,levizjes se njerezeve,mjeteve financiare,etj.eshte nje projekt shume ambicioz dhe i domosdoshem per vendet europiane(jashte be-se)qe te arrijne te ecin me zhvillimin e vendeve,qe jane ne bashkimin europianshiko shembullim e maredhenieve zvicer-be:ku zvicra mundohet me marreveshje bilaterale te zgjedhe problemet e tregtise se lire,levizjes se njerezeve,etj. me be-ne.por be-ja shfrytezon ç'do rast,per ti bere presion zvicres...
pastaj be-ja shume vendeve u jep kredi dhe mbeshtetje financiare per te financuar reformat ne vend...

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: A mendon se Shqiperia do te futet ne EU?

So, 17. Dez 2006, 18:44

harabeli hat geschrieben:vetem edhe dicka: shqiperia eshte pjese e europes, gjeografikisht dhe politikisht.
problemet momentale socio ekonomike nuk i shkojn pershtati europes, europa ka frike nga nje invadim (fluks nga shqiperia) te saj nga elementi shqiptar. ne europe flitet gjithnje per struktura maliciose shqiptare, te organisuara mire, dhe minuese te rendit demokratik.
nuk besoj se problemi kryesor i be-se ne lidhje me anetaresimin e shqiperise eshte,qe do kishte ndonje invasion shqiptaresh drejt vendeve te tjera,sepse populli shqiptar nuk eshte aq i madh,sa qe te uzurponte gjithe zonen e be-se...
problemi kryesor i shqiperise eshte krimi i organizuar,por edhe ky argument nuk qendron shume,pasi qe krimi i organizuar(strukturat mafioze,kontrabanda dhe klandestiniteti)nuk pyesin,nese shqiperia eshte ne be,apo jo...kontrabanda prap se prap vazhdon dhe droga perseri kalon nga shqiperia ne itali...
dhe sa i perket standarteve demokratike:eshte e vertete,qe shqiperia ka nje deficit demokratik.por kur shikojme shembullin e polonise,ku nje familie udheheq nje vend(dhe ku partite opozitare kane akuzuar dy vllezerit kaczynski,se kane manipuluar zgjedhjet),atehere edhe polonia nuk duhej te ishte ne be!

per mendimin tim kriteret per anetaresim ne be jane politiko-ekonomike:
vende qe kane potencial ekonomik(si psh.polonia,slovenia,kroacia,bullgaria,etj.)anetaresohen shpejt ne be,kurse vende qe nuk kane aq shume potencial duhet te presin...
po ashtu anetaresimi i vendeve varet edhe nga stabiliteti politik/etnik.do te thote,qe vende,qe shfaqen politikisht/etnikisht jo-stabile(si psh. ne rastin e maqedonise apo serbise)jane per be-ne me interes me te madhe politike(per te parandaluar konflikte te motivuar etnikisht)!
sepse keto dy vendet e fundit nga pikepamja e standarteve ekonomike,demokratike,politike nuk jane shume me te zhvilluara se sa shqiperia!

Viktor
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2947
Registriert: Mo, 26. Dez 2005, 17:51

Mo, 18. Dez 2006, 12:28

nuk esht mire me hi veq a veq shqipnia, mazedonia dhe Kosova ne EU.

Benutzeravatar
Longitudinal
Danke für die vielen Übersetzungen!
Danke für die vielen Übersetzungen!
Beiträge: 840
Registriert: Di, 06. Jun 2006, 10:48

Re: A mendon se Shqiperia do te futet ne EU?

Mo, 18. Dez 2006, 19:40

blume hat geschrieben:Deshiroj te kem mendimet e juaja per kete teme
Ich hab mal einen Eu-Kommissar,der bei uns in der Schule einen Vortrag hielt,ob und wann denn Länder wie Albanien oder Mazedonien in die EU kommen könnten
Er hat geantwortet,dass das nicht mehr lange dauern würde und hat 20 oder 25 Jahre als provisorische Zeitspanne genannt.
God must love the common man. He made so many of them - Abraham Lincoln

Benutzeravatar
morrygan
Member
Beiträge: 14
Registriert: Di, 19. Dez 2006, 19:35

Di, 19. Dez 2006, 22:14

:roll: nuk shume :roll:
ähm... une nuk... ähm... flas gjerma... jo, jo, une nuk flas shqip. Ju lutem flisni gjermanisht! Faleminderit!

kosovar
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 775
Registriert: Fr, 10. Mär 2006, 16:32

Di, 19. Dez 2006, 22:37

hier mal die meinungen der österreicher

http://derstandard.at/?url=/?id=2670476
Bild

Benutzeravatar
Yllsen
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 348
Registriert: Mi, 19. Apr 2006, 22:26

Municion per shkijet!

Fr, 22. Dez 2006, 23:28

Ju lutem lexhoni tekstin time mire dhe pastej shkruni nje komente.

Ne RTK e pava emisionin "Jeta ne Kosove" ku ka qene tema "Lobi shqiptar ne amerike". Moderatorja e pyti mbas Elliot Engjell dhe udheheqsin e lobit serbe.

Argumenti me i rendshihem per te, pse nuk do te lejohet Pavarsia e Kosoves, ka qene se ka shume musliman ne Kosove.
Dhe me te vertet e pranoj mendimin e ti. Qysh me qen midis europe nje vend aq i vogel si Kosova se po merret cdo dit me shume me radikalizmin islamik? Cdo here se shkoj ne Kosove i shoh me shume gra me shamija dhe me shume burra me mjekerr deri te gjyksi. Me te vertet ne jemi armiku me i madh i shqiptarve.
Dhe qysh po duket shkijet kan me fitu kete beteje.

Normal, Kosova midis europe ka me qef me ndertu qindra xhamia se me ju kthy fejes qe eshte per kete ven. Ne nuk jemi ne Arabi po ne Europe dhe ne kete kohe ku muslimant radikal, qe ka edhe ne Kosove, jan ne pikpajme te keqe se me te vertet po bejn mut.

Po nejse. Eshte tradit e shqiptarve me qen budall.

Ps.: Nuk e perferoj asnje feje, po midis Europe me thirr veten musliman eshte marre!

Tung, dhe mushnu mend me!

Kusho
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 743
Registriert: So, 06. Nov 2005, 17:54

Fr, 22. Dez 2006, 23:43

Guten Abend Yllsen

Sehr vieles in diesem Text stimmt, in Kosova aber auch vorallem in Makedonien wird in letzter Zeit übertrieben mit dem religiös sein.
Aber die Leute können irgendwie auch nichts dafür, z.T. ist ihnen nichts anderes mehr geblieben !!??
Und muss sagen dass der Islam wirklich eine Religion ist die einen packen kann, z.B. mein Cousin war bis vor paar Wochen voll der hammer lustige Typ, es war echt krass mit ihm zu chillen, dann hat er angefangen sich mit dem Islam zu beschäftigen, und ist ein total anderer Mensch geworden. Aber ich respektiere das, werde auch anfangen, aber erst in ein paar Jahren, den im Moment will ich noch einfach ich sein.


freundliche Grüsse

kosovar
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 775
Registriert: Fr, 10. Mär 2006, 16:32

Fr, 22. Dez 2006, 23:52

valla rradh najher qe shof qisi njerz palidhje si ti.

grat me shamia dhe burrat me mjeker nuk jan radikal. ti krejt budall ishe , nese se din qka domethan fjala radikal mos e perdor ket fjal. po qysh spo menon niher para se shkrun diqka ? demokrati , domethan secilli njeri ka drejt me percjell fejen e vet , edhe ne gjermani ka mbi 2000 gjamia edhe ka gra me shamia dhe burra me mejeker , ashtu edhe ne svicer , angli , suedi ,etj..


pse esht marre me thirr midis europe vetin musliman ? pse ? a ki naj argument ? jo budallski por nje argument seriozisht.nashta esht tradita jote me qen budall, pe kallxon vetin qe je budall me at tekstin e pavyshum qe e shkrujte.
Bild

Benutzeravatar
Yllsen
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 348
Registriert: Mi, 19. Apr 2006, 22:26

Sa, 23. Dez 2006, 0:01

Shiko vlla ... per mu feja eshte mut .. katolik, ortodoks apo musliman .. nuk ka lidhje .. nje mut jone per mu.

Po ne europe nuk ka vend per nje shtet musliman. pranoje ate!

ti po thu se nuk pe di me perdor fjalen radikal?? Shikoje ate link njehere qe e ki ne signatur (wahrereligion.de) ... a e pave qka po fol aj pierre vogel? a pe offendon fejen kristiane ... nuk eshte kjo gje radikal a? Mesap vetem nje pare mend i ke.

Edhe njehere. Shqiptar jon Europian e jo Arabe. Vend per Islamista nuk ka ne trojet shqiptare se nuk ja shohemi hajrin.

Feja e shqiptarit eshte Shqiptaria. Mos e harro ket. Kur kesh para dy muj ne kosove ndegjova njerzet duke thon se shqiptaret katalik jon sikur shikjet. Cfare njerez jon keta? Radikal a jo? Njerez budall si te gjithe arabet. Ate jone te prapametun per mu. Veq se a kan at nafte se kurgje tjeter nuk kan.

Per mu vjen kombi shqiptar para feje! Ti me dukesh se kishe myte qindra njerez per feje dhe kjo nuk eshte e mire se mos harro ... shqiptaret jon katalik, ortodoks dhe musliman ... mo perqa na per do njererz qe e qojn fejen ne vend te pare??

Mos be hajgare te lutem.

Tirane, Prishtine apo Mekka, Medina?

Kusho
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 743
Registriert: So, 06. Nov 2005, 17:54

Sa, 23. Dez 2006, 0:11

Yllsen hat geschrieben: Po ne europe nuk ka vend per nje shtet musliman. pranoje ate!
Po tash qa me ba bre njeri, a mi myt kejt muslimant ne europ a?? Jo bre se njerz jena si na si tjert.

Benutzeravatar
Yllsen
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 348
Registriert: Mi, 19. Apr 2006, 22:26

Sa, 23. Dez 2006, 0:14

Kusho hat geschrieben:Po tash qa me ba bre njeri, a mi myt kejt muslimant ne europ a?? Jo bre se njerz jena si na si tjert.
Kush po flet per vrasjen e muslimanve ne evrope? une sigurisht JO!
Mu me interesojn vetem muslimant shqiptare. Me mire ish kon me lon cdo shqiptar, ose bile shumica, fejen dhe me qen Ateist ?> sikur ne Shqiperi!

Pse po mendoj keshtu? Per mes me pas Armiku municion!

http://www.savekosovo.org/

Kusho
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 743
Registriert: So, 06. Nov 2005, 17:54

Sa, 23. Dez 2006, 0:18

Alsi ich persönlich könnte nicht aufhören an Gott zu glauben, den es gibt einen, das sagt mir mein Herz.
Ist nicht einfach aufhören zu glauben und vorallem ist es nicht richtig

kosovar
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 775
Registriert: Fr, 10. Mär 2006, 16:32

Sa, 23. Dez 2006, 0:18

Yllsen hat geschrieben:Kqyr vllah ... per mu feja eshte mut .. katolik, orhthodox, muslian .. nuk ka lidhje .. nje mut jone per mu.
puna jote esht qka beson e qka nuk beson , por pse pi shan fejet ? mos je pi a najsen ? kqyri punt e tuaj edhe mos ofendo palidhje.
Yllsen hat geschrieben:Po ne europe nuk ka vend per nje shtet musliman. pranoje ate!
qka po thu ti ? krejt shqiptart me lan fejen per me hin ne EU a ? jo njeri , hakmarrja nuk pranoet ne EU , edhe kanunin edhe fejen ''shqiptaria'' duet me lan per me hin ne EU.


Yllsen hat geschrieben:ti po thu se nuk pe di me perdor fjalen radikal?? Shikoje ate link njehere qe e ki ne signatur (wahrereligion.de) ... a e pave qka po fol aj pierre vogel? a pe offendon fejen kristiane ... nuk eshte kjo gje radikal a? Mesap vetem nje pare mend i ke.?


fjala ke per musliman shqiptar , mos dil nga thema.
Yllsen hat geschrieben:Edhe njehere. Shqiptar jon Europian e jo Arabe. Vend per Islamista nuk ka ne trojet shqiptare se nuk ja shohemi hajrin.
nuk jemni islamista por jemi musliman.

Yllsen hat geschrieben:Feja e shqiptarit eshte Shqiptaria. Mos e harro ket. Kur kesh para dy muj ne kosove ndegjova njerzet tu thon se shqiptaret katalik jon sikur shikjet. Cfare njerez jon keta? Radikal a jo? Njerez budall si te gjithe arabet. Ate jone te prapametun per mu. Veq se a kan at nafte se kurgje tjeter nuk kan.?
kqyr njeri , ka edhe shqiptar katholik qe i shajn muslimant , i thojn arab , turk edhe i shajn , paske harru me shkru , nejse.
Yllsen hat geschrieben:Per mu vjen kombi shqiptar para feje! Ti me dikush se kishe myte qindra njerez per feje dhe kjo nuk eshte e mire se mos harro ... shqiptaret jon katalik, ortodoc dhe musliman ... mo perqa na per do njererz qe e qojn fejen ne vend te pare???
secilli e ka fejen e vet edhe mendimin e vet , per mu esht feja ne vendin e par.nime palidhje pe bon tash krejt , tekstin e par shkrujte , grat me shamia dhe burrat me mjeker jan radikal , tash pi rutullon fjalt edhe pe ja nis ndryshe budallski. nese smundesh me fakte me fol leje krejt. kqyri tekstet e tuaj , qellimi yt esht me kritiku fejen me rrena edhe pa fakte.
Bild

kosovar
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 775
Registriert: Fr, 10. Mär 2006, 16:32

Sa, 23. Dez 2006, 0:23

Yllsen hat geschrieben:
Kusho hat geschrieben:Po tash qa me ba bre njeri, a mi myt kejt muslimant ne europ a?? Jo bre se njerz jena si na si tjert.
Kush po flet per vrasjen e muslimanve ne evrope? une sigurisht JO!
Mu me interesojn vetem muslimant shqiptare. Me mire ish kon me lon cdo shqiptar, ose bile shumica, fejen dhe me qen Ateist ?> sikur ne Shqiperi!

Pse po mendoj keshtu? Per mes me pas Armiku municion!

http://www.savekosovo.org/
ne shqiperi jan 38 % musliman dhe 35 % katholik , ata tjert jan atheista , buddista etj.. nuk jan krej atheista. nuk ka shum atheista ne shqiperi.
Bild

Zurück zu „Shqip“