Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Do, 24. Jan 2013, 17:59

ç'jon ore kto budalliqe!kosovaret luftoheshin gjate luftes mes vete edhe pas luftes.ne durres disa"hotele"kosovaresh u kthyen ne burgje per kundershtaret politike.
ç'lidhje ka ps-ja ktu?!ps-ja biles ne te kunderten,lejoj me vepru uçk-ne ne territorin shqiptar,gjo qe nuk osht diçka e sigurte dhe e garantume.
ps-ja ka dasht me kontrollu levizjen e uçk-se,mqs.i lejoj me vepru ne territorin shqiptar.por per vrasje,keni vra juve njoni tjetrin.

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Do, 24. Jan 2013, 20:12

............
Zuletzt geändert von Alket am Do, 24. Jan 2013, 23:35, insgesamt 1-mal geändert.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Do, 24. Jan 2013, 21:22

Te na rroje kombi 2x K!

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Do, 24. Jan 2013, 23:44

Ku luftojshin "Kosovaret" mes veti para dhe mas luftes...te lutem spjegoje.


Pse UCK`jen? Shqipnija as me Berishen e as me Ramen nuk eshte e Sigurt po as e lire, dhe a ke UCK`ja ne Shqipni 1998/99/00, po nuk ke UCK`ja por Banoret dhe Politikanet e Shqipnijes cilet e shkatrun Shqipnijen vet.


Jo djali mir...ne kosove dhe maqedoni nuk jan vrit mes veti si ne kohen e enverit....apo sod shikoji lajmet, ne shqipni qdo dit njeri vritet.

Ju nga shqipnija mendoni se sgqiptaret jashta shqipnies jan si ata ne shqipni....sepse kurr skeni msu per shtetet fqinje......1993 me pyti nje studente ne durres "ku dhe qka osht kosova" :D dhe dikur u habit kur thash se edhe ne maqedoni ka shqiptar.

aa_tropoja
Member
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 11:08

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Do, 31. Jan 2013, 7:37

Belifario shoki sa paguhesh ti per ket prapagand ne forum ? sa lek (pare) dinar mer nga serbet ? se per Halil Matoshin e dime dhe nese ti je kundra ok mendimi jot eshte por ama mos hy me ba lavazh truri dhe mos ofendo te tjeret jo katunar jo fshatar (sygjerim i imi per ty eshte jo kercenim) secili ka meriten e vet si ne kosov ashu edhe ne shqiperi problematik ka sa te duash ne te gjitha trevat shqiptare dhe ka per te pasur gjithmon

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Do, 31. Jan 2013, 21:04

aa_tropoja hat geschrieben:Belifario shoki sa paguhesh ti per ket prapagand ne forum ? sa lek (pare) dinar mer nga serbet ? ...........
o druze pra sipas teje me citu cfare shkruajne 2-3 (matoshin nuk e kam cituar deri tani) opinionberes nga kosova (nga 4-5 qe ka gjithsej) qe shkruajne pa fund per krijimin e "kombit kosovar" eshte nje pune qe duhet te paguhet nga serbet!!?? Mire qe nuk e kupton nonsensin por pse me quan shok!?
hajt tunxh bir!

aa_tropoja
Member
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 11:08

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Fr, 01. Feb 2013, 9:03

mir druze gjuhen shipe ku e ke msu ?

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Fr, 01. Feb 2013, 15:56

Alket hat geschrieben:Ku luftojshin "Kosovaret" mes veti para dhe mas luftes...te lutem spjegoje.
uçk kunder fark.shume mbeshtetes te rugoves,ose kundershtare te uçk-se jone varru te mali me gropa(mal ne rrethinat e tirones).
Alket hat geschrieben:Pse UCK`jen? Shqipnija as me Berishen e as me Ramen nuk eshte e Sigurt po as e lire, dhe a ke UCK`ja ne Shqipni 1998/99/00, po nuk ke UCK`ja por Banoret dhe Politikanet e Shqipnijes cilet e shkatrun Shqipnijen vet.
luftetare te uçk-se sulmune radio televizionin shqiptar e deshen me siç thoshin "me çliru" shqipnine prej socialisteve.uçk-ja po patrullonte ne tirone sikur ishte ne vendin e vet, kishte ndertu postblloqe neper rruget e tirones dhe kerkonte para prej qytetareve.ne durres ka pas nji hotel,qe quhej"hotel drenica",ku jone vra dhe torturu me qindra kosovare dhe disa shqiptare(te shqinpise)edhe hulumtuesit e karla del pontes kane qene.
Alket hat geschrieben:Jo djali mir...ne kosove dhe maqedoni nuk jan vrit mes veti si ne kohen e enverit....apo sod shikoji lajmet, ne shqipni qdo dit njeri vritet.
çdokund vriten njerzit mesveti qofte per pronesi,qofte per sherr te kote,qofte per ndonji gjo tjeter.mos na provo ktu me na shpalos kosoven sikur osht parajsa.gjakmarrje ka ne shqipni,kosove dhe maqedoni.
ne kosove sigurimi i kosoves ka vra me qindra kosovare qe kane qene kunder uçk-se.ne maqedoni pdsh-ja dhe bdi-ja kane terrorizu shkupin dhe tetoven me bandat e tyne kriminale.keto dy banda te ketyne partive kane luftu dhe ala jon tu luftu njona tjetren.
disa artikuj rreth kriminalitetit ne kosove: http://www.telegrafi.com/lajme/kriminal ... 17199.html
http://www.koha.net/?page=1,4,95374
http://gazetajetanekosove.com/?cid=1,1018,1732
vrasje mes kusherinjsh: http://gazetajnk.com/?cid=1,1018,1576
vrasja mafioze e dino asanajt: http://www.koha.net/?page=1,13,103346
etj. etj.
Alket hat geschrieben:Ju nga shqipnija mendoni se sgqiptaret jashta shqipnies jan si ata ne shqipni....sepse kurr skeni msu per shtetet fqinje......1993 me pyti nje studente ne durres "ku dhe qka osht kosova" :D dhe dikur u habit kur thash se edhe ne maqedoni ka shqiptar.
askush nuk menon ashtu.ashtu osht realiteti.

sic thash me pare,ps-ja dhe qeverite shqiptare kane toleru uçk-ne me vepru ne territorin shqiptar,gjo qe asnji ven tjeter nuk do e bonte dhe me siguri qe qeverite shqiptare kane dasht me kontrollu uçk-ne.por ne asnji menyre shteti shqiptar nuk ka vra luftetare TE PAFAJSHEM E TE NDERSHEM te uçk-se.kosovaret me se shumti jone vra mesveti.

keto artikuj pserseri jone shpifje te disa individeve jo te ndershme e jo fisnike,qe pasi te kene ngrene ne shpine tate,ta permbysin pjaten e peshtyne mbi tavoline!

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Fr, 01. Feb 2013, 16:16

Alket hat geschrieben:Ku luftojshin "Kosovaret" mes veti para dhe mas luftes...te lutem spjegoje.


Pse UCK`jen? Shqipnija as me Berishen e as me Ramen nuk eshte e Sigurt po as e lire, dhe a ke UCK`ja ne Shqipni 1998/99/00, po nuk ke UCK`ja por Banoret dhe Politikanet e Shqipnijes cilet e shkatrun Shqipnijen vet.


Jo djali mir...ne kosove dhe maqedoni nuk jan vrit mes veti si ne kohen e enverit....apo sod shikoji lajmet, ne shqipni qdo dit njeri vritet.

Ju nga shqipnija mendoni se sgqiptaret jashta shqipnies jan si ata ne shqipni....sepse kurr skeni msu per shtetet fqinje......1993 me pyti nje studente ne durres "ku dhe qka osht kosova" :D dhe dikur u habit kur thash se edhe ne maqedoni ka shqiptar.

Alket. Te lutem rri besnik te vertetes, se ajo duhet te jet e shejnt.

1997 me Maska ishin bandat e Uçkes(xhavit haliti, sylajman selimi, rexhep selimi, daut haradinaj etj.) te cilit i ndihmuan socialistet te rrexonin Demokratet dhe te kthejn shqiprin tu posht....

Pershendetje Strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Fr, 01. Feb 2013, 16:19

Kusho1983 hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:Ku luftojshin "Kosovaret" mes veti para dhe mas luftes...te lutem spjegoje.
uçk kunder fark.shume mbeshtetes te rugoves,ose kundershtare te uçk-se jone varru te mali me gropa(mal ne rrethinat e tirones).
Alket hat geschrieben:Pse UCK`jen? Shqipnija as me Berishen e as me Ramen nuk eshte e Sigurt po as e lire, dhe a ke UCK`ja ne Shqipni 1998/99/00, po nuk ke UCK`ja por Banoret dhe Politikanet e Shqipnijes cilet e shkatrun Shqipnijen vet.
luftetare te uçk-se sulmune radio televizionin shqiptar e deshen me siç thoshin "me çliru" shqipnine prej socialisteve.uçk-ja po patrullonte ne tirone sikur ishte ne vendin e vet, kishte ndertu postblloqe neper rruget e tirones dhe kerkonte para prej qytetareve.ne durres ka pas nji hotel,qe quhej"hotel drenica",ku jone vra dhe torturu me qindra kosovare dhe disa shqiptare(te shqinpise)edhe hulumtuesit e karla del pontes kane qene.
Alket hat geschrieben:Jo djali mir...ne kosove dhe maqedoni nuk jan vrit mes veti si ne kohen e enverit....apo sod shikoji lajmet, ne shqipni qdo dit njeri vritet.
çdokund vriten njerzit mesveti qofte per pronesi,qofte per sherr te kote,qofte per ndonji gjo tjeter.mos na provo ktu me na shpalos kosoven sikur osht parajsa.gjakmarrje ka ne shqipni,kosove dhe maqedoni.
ne kosove sigurimi i kosoves ka vra me qindra kosovare qe kane qene kunder uçk-se.ne maqedoni pdsh-ja dhe bdi-ja kane terrorizu shkupin dhe tetoven me bandat e tyne kriminale.keto dy banda te ketyne partive kane luftu dhe ala jon tu luftu njona tjetren.
disa artikuj rreth kriminalitetit ne kosove: http://www.telegrafi.com/lajme/kriminal ... 17199.html
http://www.koha.net/?page=1,4,95374
http://gazetajetanekosove.com/?cid=1,1018,1732
vrasje mes kusherinjsh: http://gazetajnk.com/?cid=1,1018,1576
vrasja mafioze e dino asanajt: http://www.koha.net/?page=1,13,103346
etj. etj.
Alket hat geschrieben:Ju nga shqipnija mendoni se sgqiptaret jashta shqipnies jan si ata ne shqipni....sepse kurr skeni msu per shtetet fqinje......1993 me pyti nje studente ne durres "ku dhe qka osht kosova" :D dhe dikur u habit kur thash se edhe ne maqedoni ka shqiptar.
askush nuk menon ashtu.ashtu osht realiteti.

sic thash me pare,ps-ja dhe qeverite shqiptare kane toleru uçk-ne me vepru ne territorin shqiptar,gjo qe asnji ven tjeter nuk do e bonte dhe me siguri qe qeverite shqiptare kane dasht me kontrollu uçk-ne.por ne asnji menyre shteti shqiptar nuk ka vra luftetare TE PAFAJSHEM E TE NDERSHEM te uçk-se.kosovaret me se shumti jone vra mesveti.

keto artikuj pserseri jone shpifje te disa individeve jo te ndershme e jo fisnike,qe pasi te kene ngrene ne shpine tate,ta permbysin pjaten e peshtyne mbi tavoline!
Kush ishte pergjegjes per Sigurin ne Shqipri? UçK-ja apo Soozialistet mos te them postkomunistet. :?:

Aq leht nuk mundesh te hidhesh barren tende dikujt tjeter. :wink:
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Fr, 01. Feb 2013, 16:56

Strellci i Vertet hat geschrieben:1997 me Maska ishin bandat e Uçkes(xhavit haliti, sylajman selimi, rexhep selimi, daut haradinaj etj.) te cilit i ndihmuan socialistet te rrexonin Demokratet dhe te kthejn shqiprin tu posht...
jo,ato ishin probleme te mrenshme te shqipnise.askush nuk tha se aty uçk-ja e pat fajin.por edhe as ne luften midis kosovarve nuk e pat fajin qeveria shqiptare!
Strellci i Vertet hat geschrieben:Kush ishte pergjegjes per Sigurin ne Shqipri? UçK-ja apo Soozialistet mos te them postkomunistet. :?:
po dihet,se ca shteti e ca pushteti kishte atehere.kshuqe nuk mund me fajesu ti shtetin shqiptar(qe ishte ne rindertim),pse kosovaret vriteshin mes veti!kjo vjen njesoj,sikur te fajesosh policine,pse dikush te vrau shokun tat.dmth.logjike absurde! :roll:
Strellci i Vertet hat geschrieben:Aq leht nuk mundesh te hidhesh barren tende dikujt tjeter. :wink:
cilen barre?!ti,alketi edhe ato gazetaret e tu ja hedhin fajin dikujt tjeter.kerkoje fajin te vetevetja,psh.te sigurimi i kosoves.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Fr, 01. Feb 2013, 20:40

aa_tropoja hat geschrieben:mir druze gjuhen shipe ku e ke msu ?

http://www.balkanweb.com/gazetav5/artik ... ?id=127794

aa_tropoja
Member
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 11:08

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Mo, 04. Feb 2013, 9:29

Belifario c´far do thuash me ket artikull ? Kryetari i bashkis Tropoj nuk i dha titull nderi nje kumunisti ? edhe ? Tropoja din kujt me i dhan Titull e kujt jo dhe nese je kosovar laj dhembet kur te flasesh ndonje gje per Tropojen nese je nga shqiperia e jugut te kuptoj qe ke mllef per Tropojanet dhe ke per te pasur :-) por mesa shof ti i bie kavallit neper forume e neper gazeta te majta me bindjen e shpresen qe nje dite te ofrojn ne tryezen partiake si Alfred Pezen :-)))

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Mo, 04. Feb 2013, 9:45

[quote="aa_tropoja"]Belifario c´far do thuash me ket artikull ? Kryetari i bashkis Tropoj nuk i dha titull nderi nje kumunisti ? edhe ? [quote]

edhe bash mir se nuk ja dhan, se nuk e meriton. Asge por as ma te pakten gje nuk beri ky Pseude Literar per qeshtjen e kombit.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

aa_tropoja
Member
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 11:08

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Mo, 04. Feb 2013, 10:36

pseodoletrar nuk i thash une por ju ... :-)

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Mo, 04. Feb 2013, 10:41

aa_tropoja hat geschrieben:pseodoletrar nuk i thash une por ju ... :-)
une e thash e kam than dhe do te them.


http://www.botasot.info/shqiperia/20919 ... shqiptare/

Zoti President

Unë e mora fjalën dhe dëshiroj që në këtë audiencë të nderuar të flas haptas dhe sinqerisht, siç është në traditën më të mirë të kësaj konference. Unë kam bindjen se albanofobia, në të gjitha qëndrimet kundrejt shqiptarëve, është e gjallë dhe në veprim dhe ajo kërcënon seriozisht stabilitetin në Rajon. Nëse ju shihni hartën e Europës, nuk gjeni vend tjetër të rrethuar nga bashkombas dhe deti, siç janë sot shqiptarët të ndarë në 5 shtete.

-------------------------------------------------------------------

qosja esht nga keta te cilet dujan ti qilsojn shqiptarët me dalime kombetare.....por Sali Berisha shum po ju kundershton...... :D
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

aa_tropoja
Member
Beiträge: 14
Registriert: Do, 06. Nov 2008, 11:08

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Mo, 04. Feb 2013, 11:00

Strellci nuk jam per gjuhen e urrejtjes dhe te fyrjes Qosja eshte letrar i zoti por per mendimin tim ben gabim qe meret me politike i kish kshillu me vazhdu punen me letrat e me len politiken ... Dardhe eshte e shijshme kur piqet ... me qen e pa pjekur te ngel ne fyt :-) mendoj qe me kuptove :-)

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Baballarët e kombit kosovar!!!

Mo, 04. Feb 2013, 14:45

aa_tropoja hat geschrieben:Strellci nuk jam per gjuhen e urrejtjes dhe te fyrjes Qosja eshte letrar i zoti por per mendimin tim ben gabim qe meret me politike i kish kshillu me vazhdu punen me letrat e me len politiken ... Dardhe eshte e shijshme kur piqet ... me qen e pa pjekur te ngel ne fyt :-) mendoj qe me kuptove :-)

:D gut .

Dardha te shishme ka edhe Turshi, keshtu qe mundesh me ja qit etiketen te cilen kerkohet. :wink:
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Do, 07. Feb 2013, 10:04

http://www.botasot.info/opinione/209816 ... -harrimit/

vendit në panteonin e boshatisur ku ka futë e ka ulë kë ka dashtë vetë e ku ka dashtë vetë, lyp me dëshpërim të thellë të kapet me thonj në ndonjë rrënjë, degë apo majë lisi, varësisht ku e mundëson niveli i harrimit.

I përdorur e keqpërdorur dhunshëm në gjithë motet e kaluara, me një ndjenjë përtej mëshirës ndaj vetës, kur e ka kuptuar se më së shumti I ka çuar dëm vitet e tij dhe ka zhgënjyer pritshmëritë shqiptare, ka zgjedhë mënyra vulgare dhe kundërshtarë që e mundin që në krye të betejës, vetëm për faktin e thjeshtë që të jetë prezent në opinionin publik qoftë edhe për gogla dushku, vetëm e vetëm me shpëtua prej harrimit e dëshpërimit që po i a zënë frymën dhe terrojnë pamjen.

Kundërshtarët e tij, që ai i ka konsideruar si të tillë por në fakt ata nuk ia kanë vënë veshin, nuk e kanë marrë aq seriozisht asnjëherë (përjashto një rast Kadarenë) dhe ia kanë kapë me dorë rrufetë që ai ka derdhë ndaj tyre, janë Ibrahim Rugova, Sali Berisha dhe Ismail Kadareja.

Këto figura, përjashto simpatitë apo antipatitë e brendshme, konjukturat e rastit dhe inatet e të vegjëlve, janë figurat kryesore të kombit shqiptar që ia kanë zbukuruar pasaportën çdo shqiptari në tri dekadat e fundit e pak më herët.

Sa herë që ndonjëri nga këto tri figura bën veprime të forta kombëtariste, Rexhep Qosja nis rrufetë ndaj tyre që ti shkokëlojë. Në pamundësi, t’ua lidhë këmbët apo krahët që të mos fluturojnë. Ose t’i shëmtojë.

Ibrahim Rugova me gjithë jetën dhe veprën e vet, duke mos u marrë me Qosen as me tehet e tij, e zvogëloi atë aq sa u bë e vështirë me e njohtë kush. Për mos me u harrua, Qosja hidhte gurë ndaj tij, Rugova ia kapte gurët dhe i fuste ne xhep e qeshte me Qosen.
Rugova bënte shkencë, humanizëm, politikë, shtet, pavarësi, ulej në tavolinat që Qosja s’i shihte as në ëndërr, me burrat e botës që Qosja I shihte ne televizion, Qosja mbronte me llastiqe që vrasin zogjtë romantizmin shqiptar që nuk e ka kërcënuar askush asnjëherë duke vrarë ditët në dëshpërim dhe duke kujtuar vëllazërim bashkimin e shokut Tito.

Ismail Kadareja, më i madhi dhe i njohuri shkrimtar shqiptar, ia bëri të plotë e të saktë autopsinë Qoses dhe tezave të tij dhe I tha qartë e prerë që shqiptarët janë Europë, janë perëndimorë dhe jo lindorë apo islamistë dhe e ftoi Qosen të shpëtojë nga dëshpërimi dhe të mos mbetet peng i askujt, as i mëkateve të veta në kohën e shokut Tito. Kadareja i bëri nder të madh që e konsideroi dhe e shpëtoi për do kohë prej harrimit, ani se Qosja nuk është mirënjohës ndaj Kadaresë për këtë shkak.

Sali Berisha, si për inat të Rexhep Qoses mbetet figura politike më e madhe shqiptare e dy dekadave të fundit lidhur me çështjen kombëtare shqiptare dhe zgjidhjen e saj.

Gjykuar ftohtë, pa inate partiake, cilido do të pranojë se Berisha ka merita të përveçme si asnjë politikan shqiptar për çështjen kombëtare, si duke shpallur që në numrin e parë të gazetës Rilindja Demokratike se çështja kombëtare shqiptare do të jetë ylli polar i Partisë Demokratike, si duke kërkuar që në vitin 1992 bombardimin nga NATO të caqeve serbe në Kosovë, që ndodhi 8 vjet me vonesë, si duke ndërtuar Udhën e Kombit që ka bashkuar fizikisht kombin shqiptar, si duke ndezë zjarrin e bashkimit kombëtar në Shkup me rastin e 100 vjetorit të pavarësisë së një pjese të trojeve shqiptare, si duke shkruar në pergamenë në Vlorë që Shqipëri është nga Preveza… etj etj.

Sa herë që ndodhin gjëra të mira për kombin, sa herë që Berisha bën gjeste të forta prej trimërie e jo prej tute, siç bëri këto ditë në Munih të Gjermanisë, ngjarje që do të gdhendet në historinë kombëtare shqiptare, ngjarje e munguar 100 vjet, që nuk ka ndodhë kurrë në 100 vjet shtet shqiptar, kur në atë konferencë sigurie të nivelit më të lartë, kërkoi bashkimin kombëtar se nuk ka pesë kombe shqiptare por është një, Rexhep Qosja e ka zakon të krrokrrasë kundër Sali Berishës. Si shërbëtor i dreqit.

Të ishte vetëm pak humanist dhe kombëtarit, duhet të ishte i pari që duhej ta përshëndeste dhe uronte Sali Berishën për atë që bëri në Gjermani.

Duket edhe me e kapë prostata dhe me e pengua për shurrën, ai fajëson Sali Berishën.

I është refuzua një titull si qytetar nderi në komunën Tropojë, në fshatin e Sali Berishës. Dam s’ashtë kanë, dam s’ashtë ba, do të shpreheshim në gegnisht.

Nuk e meriton titullin e nderit në atë komunë Qosja. Sepse nuk asnjë lidhje me atë komunë. Por edhe me ia dhanë, pesë euro kushton ajo letër. Ai kënaqet me të dhe kur fole vetëmevete thotë ja u bëra qytetar nderi në fshatin e Sali Berishës.

Të kishte ardhur vetëm një herë me i pa apo takua shqiptarët e dëbuar prej Kosove në 1998-1999 edhe ia vlen. Por ai atëherë luftonte me ia marrë pushtetin Rugovës dhe nuk kishte hall tjetër. Fshihej në kullën e tij në Prishtinë dhe nuk ia çelte derën asnjë katundari. Rruhej taze, vishej si grua dhe fshihej mes turmave derisa mbërriti te vila 31 në Tiranë ku qëndroi sa iu rrit mjekra dhe doli për herë të parë me Thaçin deri në Mullet të Tiranës me takua në kamp shqiptarët e dëbuar nga Kosova që ai i quante refugjatë dhe i shihte si nga maja e thanës.

Kur nuk të duan në katundin tënd lyp me të dashtë në katundin e huaj! Qosja i fryrë si gjel, duke luftuar Rugovën dhe Berishën doli me një furgon me vota në zgjedhjet në Kosovë por ai nuk merr vesh se nuk ia ka askush ngenë dhe duhet të rrijë në punë të vet. Akuzon Berishën se ai ia ka ndaluar titullin në Tropojë dhe nuk akuzon vetën pse bën gjeste përçarje, pse lyp vend ku nuk ka vend. Kundërshtarët e Berishës po e përdorin frikshëm, po tallen keq me të dhe ai nuk meriton kaq shumë tallje.

Thotë se Vlora i ka dhënë titull. Jo! Vlora kurrë nuk jep titull për Qosen, por ia kanë dhënë kundërshtarët e Berishës duke turpëruar Vlorën. Është përdorë keq në Vlorë dhe ka vra vetën me gishtin e madh. Të ishte ai që pretendon se është ai e refuzon talljen.
Vlora kurrë nuk e harron se ditën kur erdhën kufomat nga deti ai u tha vlonjateve që derdhnin lot hidhërimi se unë shoh lumturi në sytë tuaj…

Vlora – Vlorë kurrë nuk e harron fjalimin e tij për revolucion e vonuar demokratik ku ai quante revolucion demokratik vrasjen e vlonjatëve nga vlonjatët në motin e zi 1997.

Historia nuk është sa jeton Qosja, se si Qosja dhe unë historia hedh në kosh mijëra. Historia është e gjatë dhe Vlora nuk është aq inferiore sa e bëjnë partizanët e ditës pasi Vlora është qytet demokratik me vetëdije të lartë kombëtare dhe s’mund të jetojë me hartimet e Rexhep Qoses.

Për këto që i ndodhin Qosja shkruan letër në një gazetë, qan si i mjerë, me të futë në gjynah. Por vjell vrer dhe kur e sheh se edhe teksa mbytet në harrim është idhnak dhe nuk flet asnjë fjalë miradije për punët e mira që bëjnë të tjerët, të hyp nervat siç mi hypi mua dhe ma harxhoi do kohë për ta ndihmua edhe unë që ta shpëtoj prej harrimit e dëshpërimit që e ka zënë dhe po ia merr frymën.

----------------------------------------------------------------------

ja pe nuk u bo Qosja qytetar nderi i tropojes. :wink:
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Kryeqendra e krimeve në Kosovë, PS-ja në Tiranë

Mo, 11. Feb 2013, 13:43

Te citosh Boten Sot eshte njesoj sikur te citosh Blick ose Bild.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Zurück zu „Shqip“