Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mi, 09. Nov 2011, 20:39

Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:Paska ardhe me mledhe.... Vetefundosja eshte anti kosovare.
Une. Nuk do te marre pjese...
Antikosovare dhe Proshqiptare :X:

VV eshte e vetmja qe mbron interesat kombetare dhe eshte ketu per Popullin. Idejat e Vetevendojes tash po vjedhen nga Qeveria e Shqiperise dhe e Kosoves.
Cfare eshte arsyeja qe VV vjen ne Zvicer? ka mjafte vende ne Ballkan per ti "vizituar". Kosova eshte shtet, nuk ka nevoje per nje komunist partiak, sic eshte Kurti, te vije ne Zvicer e te bej tani shamate. Angazhimi i tij politik ne Zvicer ne kete kohe, kur kosova eshte shtet nuk eshte e drejte, kjo eshte e pa tolerueshme.
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4338
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 11:03

Hummel hat geschrieben: Cfare eshte arsyeja qe VV vjen ne Zvicer? ka mjafte vende ne Ballkan per ti "vizituar". Kosova eshte shtet, nuk ka nevoje per nje komunist partiak, sic eshte Kurti, te vije ne Zvicer e te bej tani shamate. Angazhimi i tij politik ne Zvicer ne kete kohe, kur kosova eshte shtet nuk eshte e drejte, kjo eshte e pa tolerueshme.
E ke lexuar Programin e VV ndonjehere?

VV i mbulon te gjith interesat patriotike shqiptare. Nuk eshte e rendsishme Demokratike,Socialisem,Komunizem apo qkadokoft por vetem per Interesat e Popullit Shqiptar. Ideologjit e huaj nuk duhen me na nda por me na bashku per ceshtjen kombetare.

Dhe ne Zvicer jetojn shume Shqiptar qe e duam Atdheun.

VV = :X:

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 14:36

Hummel hat geschrieben:Paska ardhe me mledhe.... Vetefundosja eshte anti kosovare.
Une. Nuk do te marre pjese...


Po ti po fol me njerz qka mirren me Politiken e Kosoves me vite......kshtu qe........ mund te tham.. ....se ne ralitet pi shan ata qka po punojn per drejtat tona....ta dish


Thaci, Sjdiu, e Ramushi nuk marun Villat e tyre per neve....

po Albin Kurti e shiti shpijen e vete........per neve....
Zuletzt geändert von Alket am Do, 10. Nov 2011, 15:51, insgesamt 4-mal geändert.

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 14:39

Hummel hat geschrieben:
Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:Paska ardhe me mledhe.... Vetefundosja eshte anti kosovare.
Une. Nuk do te marre pjese...
Antikosovare dhe Proshqiptare :X:

VV eshte e vetmja qe mbron interesat kombetare dhe eshte ketu per Popullin. Idejat e Vetevendojes tash po vjedhen nga Qeveria e Shqiperise dhe e Kosoves.
Cfare eshte arsyeja qe VV vjen ne Zvicer? ka mjafte vende ne Ballkan per ti "vizituar". Kosova eshte shtet, nuk ka nevoje per nje komunist partiak, sic eshte Kurti, te vije ne Zvicer e te bej tani shamate. Angazhimi i tij politik ne Zvicer ne kete kohe, kur kosova eshte shtet nuk eshte e drejte, kjo eshte e pa tolerueshme.

Nuk tu hapen syt kur nje Calmy Rey nuk e pranoj qmimin e diaspores nga Qeveria e Kosoves?

Nuk tu hapen syt kur Svicra i ndali Pensiot per shtetas Kosovar ( te vetmit ne ballkan) sepse Qeveria Kosove nuk kryti pun?

Nuk tu hapen syt kurr lidhja "ldk`s dhe tjer organizata civile ne diaspore (kulturore, politike) u percan permes partiav?

Nuk tu hapen syt kur nje Akr, PDk apo LDk pagujn me tatitem e tone njerzen ne Diaspore per vota..ME FLUTURIM!! ..une vet i njoh 2 raste!...! kam ni per disa familje..

Nuk tu hapen syt kur Thaci heq dor nga Dick Martit edhe pse aj me propagand internacional e fliqi luften tone clirimtare kunder nacional-socializmit serb?

NUk tu hapen Syt kur Kosova nenshkrujti nje marveshje per kthimin e shtetas Kosovar ( kriminelat)..pa me prit se qka po bjen ne real ajo "iniciativ" parvjet...(ausschaufungsintiative)...e pa mi kontaktu shkenctaret ne zvicer cilet thojn..se ata "kriminelat" jan bo prej rethit e tyre ne zvicer kriminell...(hausgemacht)...

A e dini, se shteti ku jetojm na qitu,vendi jon, Zvicra, mas shumti Pare investon ne Serbi? kurse Kosova as 10% e ato investimet nuk i mer!?


e ti prap pu mendon, se po bojm pun tmir?

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 20:53

Oo internet troll! Sa vjet i ki?
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 20:57

Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben: Cfare eshte arsyeja qe VV vjen ne Zvicer? ka mjafte vende ne Ballkan per ti "vizituar". Kosova eshte shtet, nuk ka nevoje per nje komunist partiak, sic eshte Kurti, te vije ne Zvicer e te bej tani shamate. Angazhimi i tij politik ne Zvicer ne kete kohe, kur kosova eshte shtet nuk eshte e drejte, kjo eshte e pa tolerueshme.
E ke lexuar Programin e VV ndonjehere?

VV i mbulon te gjith interesat patriotike shqiptare. Nuk eshte e rendsishme Demokratike,Socialisem,Komunizem apo qkadokoft por vetem per Interesat e Popullit Shqiptar. Ideologjit e huaj nuk duhen me na nda por me na bashku per ceshtjen kombetare.

Dhe ne Zvicer jetojn shume Shqiptar qe e duam Atdheun.

VV = :X:
Princ, nuk ka merr mendja qe ti e don atdheun ma shume se une. Edhe pse nuk te njoh, nuk ma merr mendja te keshe dhan nje kontribut te duhur per atdheun...mund te gabohem...


:X::X::X::X:
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 21:00

Alket hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:Paska ardhe me mledhe.... Vetefundosja eshte anti kosovare.
Une. Nuk do te marre pjese...


Po ti po fol me njerz qka mirren me Politiken e Kosoves me vite......kshtu qe........ mund te tham.. ....se ne ralitet pi shan ata qka po punojn per drejtat tona....ta dish


Thaci, Sjdiu, e Ramushi nuk marun Villat e tyre per neve....

po Albin Kurti e shiti shpijen e vete........per neve....
Noch etwas food fuer dich...
...Kur nuk je per veti, nuk je per kerkond!
En guaete!,,
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 21:34

"per veti"...nuk osht me pranu salafitet, shkollat e xhamiat e tyre ku shkollohet jashte mesimim tradicional cili u mesu me shekull ne kosove.... kjo eshte vetem nje pik prej 10000....( po e di se bash keta te djegin, po keta u pranun prej atyre qka i votum na gjith, prej gjitha Qeverit jan pranu dhe duru kta, deri me kohen e tashme as nuk pranohet prej institucionet apo Qeveries se ka diqka si nje sekte me emer Wahabit/salafit, ne fakt esht kjo e tmershme. A kurr se ke pyt Veten..... se si osht e mundur.....qe e kem UNMIKUN, ICO, EULEXin, pluss mija Ushtar Kforit, edhe qeverien tone, policien tone, institucionet tone....... ....po prap po Lulzojn keta fundamentalistat dhe po bojn qka po dojn...)

a pe sheh qka po mendoj..... kur thom..... se na i shajm ata qka punojn per ne.........dhe i mbeshtim ata qka me vertet veprojn kunder ne.....si ne zvicer si ne kosove..po ne kosove multiplikum me


Nuk te kuptoj, ti e ndjen veten si shum fetar............. po a din se Vetvendosje, bash ky Dardan Molliqaj cili osht i decanit dhe mer pjes te Shtunen ne Zürich,te vetmit jan qka e kundershtojn Planin e athisarit cili i Serbizon Kishat Ortodokse ne Kosove, Kisha dhe Manastiri i Deqanit eshte pjes e asaj vendi.....para 100 vite ajo kish ishte plot me shqiptar.... e tash do te nacionalizohet ajo Kish....se Belgradi eshte ma e lidht me Kishen e decanit se vet Decani...edhe ata qka ja kan than me shekull frym asaj kishes......aty eshte tash Toka kishes ortodokse serbe, defacto shteti Serb....

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Do, 10. Nov 2011, 23:40

O , ti ski cka mem kallzu mu per Deçanin, une vet jam nga rrethi i Deçanit. Une nuk jom fetar aspak! Per mu feja ka qaq ransi sa bora e parvjeme.

Del bacit e gjoje naj freund e luj me to ne sandkasten.

Manastiri i Decanit osht nje histori ne vete... Ka shume legjenda per te... Njera prej tyre eshte: eshte ndertu me ndihmen e skenderneut, skenderbeu ka fjete aty ne manastirin e Deqanit ne rruge per ne Hungari, kur o takua me mikun e tij Hungar, Hunjadin.
Ne budapest kam pi vere te kuqe, ne nje Zgafelle, (wein keller)' ku dyshohet qe edhe Seknderbeu ka qendrua,,,,
( futter fur Troelle! E gueate)
;))
:X:
Zuletzt geändert von Hummel am Fr, 11. Nov 2011, 9:55, insgesamt 1-mal geändert.
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 11. Nov 2011, 0:05

kshilltart e manastirin e deqanit, 5 prej tyre jan shqiptar.
http://img241.imageshack.us/img241/7678 ... ijtey5.jpgFresket ne Kishen e Deqanit, ku shihet mbas prifterie pjestaret me plis
http://img412.imageshack.us/img412/949/savajy4rz3.jpg


manastriri i Deqanit i shekullit 19
http://i49.tinypic.com/ms0fsy.jpg

meshe Manastiri i Deqanit
http://www.kosovo.net/od1.jpg

meshe ne manastrin e deqanit
http://www.kosovo.net/od3.jpg


mbikshyr shqiptar per tjera kisha ortodokse ne kosove: http://www.arberiaonline.com/viewtopic. ... view=print

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 11. Nov 2011, 10:20

Qyqy, kshiltart e ruajtsit e kishes e xhamise...o shoq, sa per mu kta kan bo gabim t madh, n at kohe jau kisha shti flaken me kishe e xhami e me krejt se san sjon ka na vyjn qe besa. Poplli duhet me ec perpara me u zhvillu, e jo me mbet mrapa ne dogmat fetare.
Jo mos e qo qiken ne shkolle se kshtu e don profeti... Phuuu n... E nons....

Kjo gjendja reale e sotshme e shqiptareve, kudo qe jan, pa zbukurime nationaliste osht e tmerrshme. (perjashtime bejn disa individe)' si shoqeri, ose ashtu siq na shohin te tjeret i her per i her, kemi deshtu plotesisht...
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mo, 14. Nov 2011, 0:33

Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:Paska ardhe me mledhe.... Vetefundosja eshte anti kosovare.
Une. Nuk do te marre pjese...
Antikosovare dhe Proshqiptare :X:

VV eshte e vetmja qe mbron interesat kombetare dhe eshte ketu per Popullin. Idejat e Vetevendojes tash po vjedhen nga Qeveria e Shqiperise dhe e Kosoves.
Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben: Cfare eshte arsyeja qe VV vjen ne Zvicer? ka mjafte vende ne Ballkan per ti "vizituar". Kosova eshte shtet, nuk ka nevoje per nje komunist partiak, sic eshte Kurti, te vije ne Zvicer e te bej tani shamate. Angazhimi i tij politik ne Zvicer ne kete kohe, kur kosova eshte shtet nuk eshte e drejte, kjo eshte e pa tolerueshme.
E ke lexuar Programin e VV ndonjehere?

VV i mbulon te gjith interesat patriotike shqiptare. Nuk eshte e rendsishme Demokratike,Socialisem,Komunizem apo qkadokoft por vetem per Interesat e Popullit Shqiptar. Ideologjit e huaj nuk duhen me na nda por me na bashku per ceshtjen kombetare.

Dhe ne Zvicer jetojn shume Shqiptar qe e duam Atdheun.

VV = :X:
vv as nuk mbron e as nuk mulon interesat kombetare.ato vetem llapin kot,sepse jon n opozit.t ishin ne pushtet,ateher do shifnim se per ca jon n gjendje me bo!mbi t gjitha 1 parti asnjiher nuk mbron interesat kombtare,por vetem interesat e zgjedhsve te tyne.dhe me politiken e tyne populiste vetem dun me shtu numrin e zgjedhsve.

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mo, 14. Nov 2011, 0:42

Kusho1983 hat geschrieben:
Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:Paska ardhe me mledhe.... Vetefundosja eshte anti kosovare.
Une. Nuk do te marre pjese...
Antikosovare dhe Proshqiptare :X:

VV eshte e vetmja qe mbron interesat kombetare dhe eshte ketu per Popullin. Idejat e Vetevendojes tash po vjedhen nga Qeveria e Shqiperise dhe e Kosoves.
Illyrian^Prince hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben: Cfare eshte arsyeja qe VV vjen ne Zvicer? ka mjafte vende ne Ballkan per ti "vizituar". Kosova eshte shtet, nuk ka nevoje per nje komunist partiak, sic eshte Kurti, te vije ne Zvicer e te bej tani shamate. Angazhimi i tij politik ne Zvicer ne kete kohe, kur kosova eshte shtet nuk eshte e drejte, kjo eshte e pa tolerueshme.
E ke lexuar Programin e VV ndonjehere?

VV i mbulon te gjith interesat patriotike shqiptare. Nuk eshte e rendsishme Demokratike,Socialisem,Komunizem apo qkadokoft por vetem per Interesat e Popullit Shqiptar. Ideologjit e huaj nuk duhen me na nda por me na bashku per ceshtjen kombetare.

Dhe ne Zvicer jetojn shume Shqiptar qe e duam Atdheun.

VV = :X:
vv as nuk mbron e as nuk mulon interesat kombetare.ato vetem llapin kot,sepse jon n opozit.t ishin ne pushtet,ateher do shifnim se per ca jon n gjendje me bo!mbi t gjitha 1 parti asnjiher nuk mbron interesat kombtare,por vetem interesat e zgjedhsve te tyne.dhe me politiken e tyne populiste vetem dun me shtu numrin e zgjedhsve.
Interesat e mia nuk i mbron nje parti pseudo-patriotike, por vetem Shteti Shqiptar!
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mo, 14. Nov 2011, 9:41

VV kurr nuk shprehet patriotike, ket fush ja lajn Thacit e Berishes....

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mo, 14. Nov 2011, 12:48

Alket hat geschrieben:VV kurr nuk shprehet patriotike, ket fush ja lajn Thacit e Berishes....
Po si jo!

Kjo eshte nje parti medioker, qe me pseudo-patriotizmin e tyre me shume demtojne institucionet e shtetit te Kosoves, sesa ti mbeshtesin. Njesoj si Aleanca Kuq e Zi (AKZ) ne Shqiperi, qe demtojne strukturat edhe institucionet shteterore dhe Tifozat Kuq e Zi (TKZ), qe i kane kushtuar Kombetares deri sot 300'000 Euro gjoba te marra nga FIFA per shkak te hedhjes se fishekzjarreve dhe gjerave te tjera te forta ne fushe!
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Albin Kurti në Zvicër

Mo, 14. Nov 2011, 23:25

Squatrazustradin hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:VV kurr nuk shprehet patriotike, ket fush ja lajn Thacit e Berishes....
Po si jo!

Kjo eshte nje parti medioker, qe me pseudo-patriotizmin e tyre me shume demtojne institucionet e shtetit te Kosoves, sesa ti mbeshtesin. Njesoj si Aleanca Kuq e Zi (AKZ) ne Shqiperi, qe demtojne strukturat edhe institucionet shteterore dhe Tifozat Kuq e Zi (TKZ), qe i kane kushtuar Kombetares deri sot 300'000 Euro gjoba te marra nga FIFA per shkak te hedhjes se fishekzjarreve dhe gjerave te tjera te forta ne fushe!

/daumenhoch!
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 15. Nov 2011, 1:26

Squatrazustradin hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:VV kurr nuk shprehet patriotike, ket fush ja lajn Thacit e Berishes....
Po si jo!

Kjo eshte nje parti medioker, qe me pseudo-patriotizmin e tyre me shume demtojne institucionet e shtetit te Kosoves, sesa ti mbeshtesin. Njesoj si Aleanca Kuq e Zi (AKZ) ne Shqiperi, qe demtojne strukturat edhe institucionet shteterore dhe Tifozat Kuq e Zi (TKZ), qe i kane kushtuar Kombetares deri sot 300'000 Euro gjoba te marra nga FIFA per shkak te hedhjes se fishekzjarreve dhe gjerave te tjera te forta ne fushe!
Qysh i demton Vevendosja institucionet e Kosoves? me Pseudo-patriotizem????? :mrgreen: ( a mundesh me vertetu ket qka e tha? :mrgreen: ?


kurse don me kuptu Kosoven, duhesh te jesh i gatshem te informohesh se pari.... para se flet fjal pa as nje lidhje....

http://diepresse.com/home/meinung/gastk ... -Prishtina


Shihekohe ket dokumentacion i Organizates Qohu (Organizat per demokraci, antikorrupcion dhe dinjitet) jan 7 pjes
http://www.youtube.com/watch?v=KlmtXGlA ... re=related

Albin Kurti ne TEDx Vienna 2011
http://www.youtube.com/watch?v=9MFwNb6u2z0

http://www.artikel-presse.de/?p=434315A pu mendon me vertet se eshte Hajgare kur thuhet se Qeveritart jon hajna, se Ramushi e kontrollon drogen ne Kosove,LDK Cigaret dhe PDk Tatimet doganor? dhe se Limaj ka Vjedh Mio Para, se Kosova eshte vend ma i koruptuar ne bot?

A pu mendon se ke hajgare...kur nje Puntor i sigurimit secret te kosoves (cilja oficial nuk ekston hiq, po ishte sigurimi sekret i PDK`s ) tha para kameres..."une kam vra Politikan te LDK`s ne emer te PDK, duhet me than ne emer te Bajram Rexhepit )

.....Shitoret te mdhaj ne qytetin tem nuk pagujn tatime te komuna po te partia...e kjo nuk ndodh vetem ne qytetin tem, po ne gjith kosoven.....aty ku fiton partia..atu i mer tatimet....

Kosova nuk ka demokraci, nuk ka institucione.....aty ka fis e fare.....

jan 2 familje ne kosove cilet per moment po manifestohen ne politik dhe ne ekonomi, gjitha ato Mio. Para se i kan vjedh kta nga institucionet e shtetit....tash invetsohet ne privatizim.dmth, pasonia illegale behet legal.... te rijjt prej ato familje studijojn ne france dhe londer...dhe do futen me interes familjar ne politik......ne Kosove Democraie nuk ka Chance kurse 2 Familje te mdhaej jan futur ne posicione te lart ne Shtet.

Ldkja dominohet nga Familjet te Lapit, PDk eshte partia e Familjes se Thacit,Rexhepit dhe Limes, AAk nga familja e Ramushit dhe AKR nga Pacolli.


Vetvendosje eshte e vetma parti qka eshte demokrate, anetaret jan bashkanqit Vetevendosjes jo per interes finaciar .....por per me ndryshu ket gjendje katastrofale ne kosove....


e kjo luft per demokraci, kunder ketij systemit te koruptuar dhe primitive te shekullit e kalum "fis e far"....per nje shtet funkcional, per drejta dmeokratike si qdo vend ne evrop......ti e ofendon me: "kjo pseudo-patriotizem e demotin shtetin e kosoves"...???

nuk du me te prek, por mdoket sje tu dit vet se qka je ka fol....

Ps:
Kur Qveria Kosoves bashk me UNMikkun ndertun Kontainera per 15 Familje (Roma/Ashkali) ne Mitrovice ne nje depo ku vite me heret ish Depo per municion, edhe e rrezikonte seriosisht shendeti njerzve nga pllumbi i municioneve, Vetevendosje jan ka te vetmit cilet e kan publiku ket Rast dhe jan bashkanqit ne demonstrat.....prap unmiku dhe qeveria kan reagu 3 vite ma von!!

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 15. Nov 2011, 13:43

Alket hat geschrieben:Qysh i demton Vevendosja institucionet e Kosoves? me Pseudo-patriotizem????? :mrgreen: ( a mundesh me vertetu ket qka e tha? :mrgreen: ?


kurse don me kuptu Kosoven, duhesh te jesh i gatshem te informohesh se pari.... para se flet fjal pa as nje lidhje....

http://diepresse.com/home/meinung/gastk ... -Prishtina


Shihekohe ket dokumentacion i Organizates Qohu (Organizat per demokraci, antikorrupcion dhe dinjitet) jan 7 pjes
http://www.youtube.com/watch?v=KlmtXGlA ... re=related

Albin Kurti ne TEDx Vienna 2011
http://www.youtube.com/watch?v=9MFwNb6u2z0

http://www.artikel-presse.de/?p=434315A pu mendon me vertet se eshte Hajgare kur thuhet se Qeveritart jon hajna, se Ramushi e kontrollon drogen ne Kosove,LDK Cigaret dhe PDk Tatimet doganor? dhe se Limaj ka Vjedh Mio Para, se Kosova eshte vend ma i koruptuar ne bot?

A pu mendon se ke hajgare...kur nje Puntor i sigurimit secret te kosoves (cilja oficial nuk ekston hiq, po ishte sigurimi sekret i PDK`s ) tha para kameres..."une kam vra Politikan te LDK`s ne emer te PDK, duhet me than ne emer te Bajram Rexhepit )

.....Shitoret te mdhaj ne qytetin tem nuk pagujn tatime te komuna po te partia...e kjo nuk ndodh vetem ne qytetin tem, po ne gjith kosoven.....aty ku fiton partia..atu i mer tatimet....

Kosova nuk ka demokraci, nuk ka institucione.....aty ka fis e fare.....

jan 2 familje ne kosove cilet per moment po manifestohen ne politik dhe ne ekonomi, gjitha ato Mio. Para se i kan vjedh kta nga institucionet e shtetit....tash invetsohet ne privatizim.dmth, pasonia illegale behet legal.... te rijjt prej ato familje studijojn ne france dhe londer...dhe do futen me interes familjar ne politik......ne Kosove Democraie nuk ka Chance kurse 2 Familje te mdhaej jan futur ne posicione te lart ne Shtet.

Ldkja dominohet nga Familjet te Lapit, PDk eshte partia e Familjes se Thacit,Rexhepit dhe Limes, AAk nga familja e Ramushit dhe AKR nga Pacolli.


Vetvendosje eshte e vetma parti qka eshte demokrate, anetaret jan bashkanqit Vetevendosjes jo per interes finaciar .....por per me ndryshu ket gjendje katastrofale ne kosove....


e kjo luft per demokraci, kunder ketij systemit te koruptuar dhe primitive te shekullit e kalum "fis e far"....per nje shtet funkcional, per drejta dmeokratike si qdo vend ne evrop......ti e ofendon me: "kjo pseudo-patriotizem e demotin shtetin e kosoves"...???

nuk du me te prek, por mdoket sje tu dit vet se qka je ka fol....

Ps:
Kur Qveria Kosoves bashk me UNMikkun ndertun Kontainera per 15 Familje (Roma/Ashkali) ne Mitrovice ne nje depo ku vite me heret ish Depo per municion, edhe e rrezikonte seriosisht shendeti njerzve nga pllumbi i municioneve, Vetevendosje jan ka te vetmit cilet e kan publiku ket Rast dhe jan bashkanqit ne demonstrat.....prap unmiku dhe qeveria kan reagu 3 vite ma von!!
Eshte dicka tjeter te besh kritike konstruktive (sic e ben Qohu) dhe eshte dicka tjeter te sfidosh strukturat shteterore ne themel (sic e ben vetevendosje me demonstratat, te cilat perfundojne shpesh ne dhune). Une nuk thash, qe gjithecka ne Kosove eshte ne rregull, por ama aferat korruptive dhe proceset qe nuk shkojne mire duhen denoncuar ndryshe.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Di, 15. Nov 2011, 15:44

A pe sheh vete, se sa let e kundershton ti gjith punen e vetvendosjes, dhe sa let e mbulon t`verteten mbi Politiken e Kosoves pas as nje fakt, pas as nje arsye.......po vetem nje fjal.."dhun".... thjesht me propaganda..nga Politike Kosovare dhe Nderkombtaret....... se e verteta osht , Shteti Kosovar dhe Unmiku perdor Dhun kunder Qytetarve te Kosoves, ne Protesta jan vra 2 Stundeta,... si ne koh te komuzimit (edhe ne Shqiper) u gjyku Albin Kurti pa presenc ne Gjykat, gjith Avokatet e Kosoves e kan bojkotu at Gjykat...e kjo duhet me than shum .....po prap u gjyku per arestin shtepiak....ne vitin 2010.... U denu per qeshtje Politike...si ne kohen e komunizmit... E vetem se te thot nje Shef i Unmikut dhe Qeveria e Kosoves se kta jon "rrezik"....

po ski faj, se shum njerz nuk i din kto sene, dhe i besojn krejtsisht gjith njerit qe ka Parti, edhe mas shumti i besojn nje Ambasadorit te amerikes, apo gjermanis, si eshe shefin e Unmikut, (, mbas kushtetutes,mbreti i vertet i kosoves).....ku me dit ata gjynajat Shqiptar ma mir..kta erdhen prej Amerikes...e prej Gjermanies...ne Kosove..dhe e shlirun nga cetniku.....ku mos mi ju besu....mas 100 vite Shqiptaret Shtetet ma te fuqishem ne bote i kan Miq...ku mos mi i ngu!? Ku mos mi ju besu? dhe qysh me pat guximin mi i kundershtu?


ktu jan Mendime e shumices te qytetarve cilet i kuptoj shum mire...per ket arsye nuk votojn per vetvendosjen...se vetevendosja me vertet eshte "radikal"...se ne ket qeshtje katastrofale..lyp drejta normale siq i ka qdo njeri tjeter ne evrop...Nje autor shkrujti per Ligen e Prizrenit, se ata lypen shum shpejt gjithqka......e skan mendu ne koh te gjat.....per ket arsye humbi qeshtja shqiptare krejtsisht ne merveshjet nderkombtare........ ndoshta ket here bojm ma drejt ( ku bojm nje kompromis mas tjetrin, e pranojm nje sistem "pozitiv-diskriminuese" e gjithqka...) ...dhe njerzt ne kosove jetojn siq ne qdo vend ne evrop, ner institucione demokrate dhe funksionale, nje shtet ku ligji dominon, e jo parje e fisi....apo nje Gjerman Amerikan apo Russ........po deri me tani nuk ndodhi kjo, po e kunderta...... po manifestohet strukturat kriminale dhe familiare te institucionet e Kosoves, po manifestohet ndraja etnike, po manifestohet Veprat e Milloseviqit (Privatizimi i Dikatatures te Milloeviqit respektohet dhe manifetsohet)..bili. edhe ekstremistat fetar po manifestohen...se zoteri i shpijes...nuk ja nin fare se kush a qka po ndodh ne kosove..po thjesht kunja mund mi ja nzer paret prej qepit....

mos i thirr tani Shqiptaret te Kosoves, apo Maqedonies si Taliban..... kurse ti vete i mbeshtet ata qka i lejojn keta sekte ekstremiste nga saudi arabia me vepru ne Kosove e Maqedoni... ( edhe ne shqiperi).

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4338
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: Albin Kurti në Zvicër

Fr, 18. Nov 2011, 15:24

Hummel hat geschrieben: Princ, nuk ka merr mendja qe ti e don atdheun ma shume se une. Edhe pse nuk te njoh, nuk ma merr mendja te keshe dhan nje kontribut te duhur per atdheun...mund te gabohem...


:X::X::X::X:
Neve nuk na mbron askush. Pervec Aleances Kuq e Zi edhe Vetevendosje, dikur Puna e UCK-se/Ballit Kombetar.

Pasi edhe Qeveria ne Republik ( nje Republik e kemi, dhe ajo eshte Shqiperia ) nuk e respekton Kushtetuten qe e ka apo Shqiptaret mbrenda dhe jashta Shtetit Shqiptar te sotem.

Zurück zu „Shqip“