Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Mo, 17. Dez 2007, 19:18

dajo,un nuk thash,qe blero osht pederast,por plehr e rrot k...
Zuletzt geändert von Kusho1983 am Mo, 17. Dez 2007, 19:57, insgesamt 1-mal geändert.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Mo, 17. Dez 2007, 19:30

Fati hat geschrieben:Skeni fare turp te perdorni fjal banale..., ju po e tregoni kulturen e juaj personale :( . Une jam nje fans i tij me pelqejt tekstet e tij, ndersa ju nese jeni fans i dikujt ateher cekne, shqiptart jemi te prapambetur sepse e urrejm njeri tjetrit edhe fjalet me fyese mundohemi ta thojm...
Prej kengetarve shqiptar sukses me te madh ka kriju Blero deshet ta pranoni apo jo edhe problem i juaji...
ti kerkova menimin ton,e ne ta dham menimin ton...ça kerkon ma shum? :roll:
sa per fjalet"fyese":ça zemerohesh kshu?njerzit e ashtuqujtur"vip"¨(very impotent pussies :D )nuk jon per gjo tjeter,perveç per ti sha ene per ti perqesh...me"munges kulture"s'ka t'boj kjo asgjo,por me i mendim tjeter...ty t'pelqen,kurse mu fare.s'di ça ka per te pelqy te aj kongtar?tekstet?ku osht dallimi midis bleros e psh.rovena dilos,saimir cilit,genta ismailit,flori,etj.?t'gjith kendojn per dashuri,ti me do un te du,ti m'tradhtove un t'tradhtova,etj.etj...e t'gjith kto konget ua ka shkru nonji songwriter.kong jon pa asnji emocion e pa asnji t'vertet,por gjith imagjinare...
kongtari ma i sukseshem shqiptar?si matet suksesi?ta them un lal,se si matet suksesi i nji kongtari/kongtarje:simas shitjes se disqeve ene simas numrit te festivale te fitume...sa disqe ka shit e sa festivale ka fitu plehro?!
jerseygirl hat geschrieben:ok sa per bleron ne emer te popullit :X: SORRY
e ti ne emer te popullit je arrestu per veprimtari anti-kombtare... :roll:
po kush na qenke ti mi,te na folesh ktu ne emer te gjith popullit shqiptar`? :lol:

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Mo, 17. Dez 2007, 19:58

e ja pse plero osht plehr e rrot k...!
Ja mesazhet e Bleros

Organizatoret ne fillim preferuan te heshtin kunder asaj cka nje nder kengetaret qe pritej te shfaqej ne skenen e festivalit. Se paku, derisa te perfundonte edhe finalja. Por rremuja e krijuar nuk i lejoi dhe paraditen e djeshme, drejtori Artistik i Festivalit, kompozitori Edmond Zhulali, beri publik mesazhet qe Blero ka derguar. Thelbi i tij eshte ky, shkruar edhe ne dialekt: “Mondi! I thua drejtorit, se nese nuk me garantoni cmimin e pare sot, atehere une do terhiqem nga festivali”. Ky mesazh telefonik eshte i nenshkruar pikerisht nga ai kengetar, qe hidhte akuza se cmimi i pare i festivalit eshte i shitur nga juria.
www.kohajone.com

Benutzeravatar
shqip20
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 267
Registriert: Fr, 02. Sep 2005, 20:19

Ljüpje Shitore i Coputerit ne Prishtine

Mi, 26. Dez 2007, 20:29

Mir dita,

une jom tu lyp nji Shitore per Computer, a ka munsi mu ma dhan adressen me nummrin e telefonit.
Shitorja duhet me pas Programma e Computerit.

Shum falleminderit, Tung Tung. :wink:

Benutzeravatar
gv
Member
Beiträge: 83
Registriert: Mo, 13. Nov 2006, 8:58

aRta baJraMiiiiiiiiiiiiiiiiii

Sa, 29. Dez 2007, 21:06

ojjj njerzii a jeni mire??:D

a e ka dekushi kengen asnje milimeter te artes me tekssttt te ma futen ketu tekstin:D:D

klarinetisti
New Member
New Member
Beiträge: 1
Registriert: Do, 26. Apr 2007, 20:40

HILFE

So, 30. Dez 2007, 0:37

pershendetje te gjitheve .Un jetoj ne hollande dhe kam deshire te gjej nje pune ne zurich .
A mundet ndonjeri te me jape disa informacione per te gjet nje pune ,dhe nje banese.
me nderime kastrioti

Benutzeravatar
shqip20
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 267
Registriert: Fr, 02. Sep 2005, 20:19

Re: Ljüpje Shitore i Coputerit ne Prishtine

So, 30. Dez 2007, 16:00

shqip20 hat geschrieben:Mir dita,

une jom tu lyp nji Shitore per Computer, a ka munsi mu ma dhan adressen me nummrin e telefonit.
Shitorja duhet me pas Programma e Computerit.

Shum falleminderit, Tung Tung. :wink:
Ska keqush ni adress?

Benutzeravatar
gv
Member
Beiträge: 83
Registriert: Mo, 13. Nov 2006, 8:58

Mo, 31. Dez 2007, 20:30

hahahha wie [bitte ein wenig Anstand], woher kommen die ??:D:D

Arbnore
Member
Beiträge: 83
Registriert: Fr, 07. Dez 2007, 9:31

Di, 01. Jan 2008, 15:00

ohhh sa e urrej arta bajramin, ajo eshte nje tip vajze qe jau hup vazave te tjera shqiptare autoritetin me presentimin e saj uhhh

Arbnore
Member
Beiträge: 83
Registriert: Fr, 07. Dez 2007, 9:31

Di, 01. Jan 2008, 15:02

ohhh kuku mos i thuj ketyre shqiptare se nuk jan. Jam ***, por me ta than drejten ja kan nis edhe do shqiptare sjelljen edhe kulturen e magjupve me mare :P boll keq vallah


Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Viza per ne Maqedoni

Fr, 11. Jan 2008, 20:16

Mirëmbrëma!

A është e vërtetë se duhet të merret viza për në Maqedoni në ambasadën Maqedonase në Tiranë dhe jo më në kufi?

egnatia :)
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
(AL)OVE
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1195
Registriert: Mi, 18. Okt 2006, 15:51

Di, 15. Jan 2008, 9:54

Po, e vertet esht:

Presidenti shqiptar:Vizat, vendim i nxituar nga Shkupi

Presidenti shqiptar Bamir Topi tha se regjimi i ri i vizave i autoriteteve të Shkupit për shtetasit shqiptar është çështje retrograde që vjen nga segmente të caktuara të politikës maqedonase.


Presidenti shqiptar Bamir Topi reagoi sot lidhur me vendosjen e regjimit të ri të vizave nga Maqedonia për shtetasit shqiptar.
Ai në një intervistë për BBC theksoi se kjo është një çështje mjaft e ndjeshme. “Padyshim që kjo përbën një shqetësim të madh për qytetarët e Shqipërisë, por edhe ata të Maqedonisë”, theksoi presidenti shqiptar Bamir Topi. Sipas tij, ky është një veprim i nxituar nga pala maqedonase, sepse ka një klimë paradoksale.
“Derisa Brukseli lehtëson regjimin e vizave me Shqipërine, edhe per vende të cilat kanë qenë mjaft hermetike për lëvizjen e shqiptarëve, sot çuditërisht Maqedonia hedh ide për të forcuar regjimin e vizave, ndërkohë që nga levizja e lirë e njerëzve midis Shqipërisë dhe Maqedonisë ka pasur vetëm të mira, njerëzit kanë komunikuar më lirisht, biznesi është zhvilluar më shumë, turizmi më shumë”, deklaroi Bamir Topi.
Presidenti shtoi se këto hapa retrograde që vijnë nga segmente të caktuara të politikës maqedonase natyrisht që nuk do të kenë shansin që të implementohen, sepse sipas tij, kuptohet që edhe Shqiperia edhe Maqedonia janë pjesë e politikave europiane.
“Por politika shqiptare, institucionet shqiptare dhe në mënyrë të veçantë Ministria e Jashtme dhe qeveria, pse jo edhe Presidenti do të jenë të angazhuar fuqishëm që kjo çështje të rikthehet në normalitet”, ka perfunduar presidenti i Shqipërisë, Bamir Topi.

http://www.ina-online.net/index.php?id=3459

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Shoqata shqipare

Fr, 25. Jan 2008, 10:47

Përshëndetje!

Ka ndonjë shoqatë shqiptare në afërsi të Bazelit, në Zvicër? Mund të më drejtoheni dhe me pn, nëse nuk doni të shkruani në forum.

egnatia
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

jeki
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 937
Registriert: Mi, 12. Sep 2007, 9:17

Fr, 25. Jan 2008, 15:45

qfar shoqate?

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Fr, 25. Jan 2008, 20:17

jeki hat geschrieben:qfar shoqate?

Shoqatë shqiptare për integrim, ndihmë sociale, kulturore etj. Nëse di ndonjë adresë, do të më ndihmoje!


egnatia
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

Benutzeravatar
Lindita
Member
Beiträge: 75
Registriert: Di, 20. Jul 2004, 11:04

Di, 29. Jan 2008, 15:41

Mirdita Egnatia

Ekziston Shoqata e grave shqiptare ne Zvicer (SGS). Mirret me ndihme humanitare. Eshte edhe aktive ne aspektin kulturor dhe shoqeror. Varet per cfare te nevojitet.

Per informata mund te me kontaktosh mua.

jeki
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 937
Registriert: Mi, 12. Sep 2007, 9:17

Di, 29. Jan 2008, 17:05

Lindita hat geschrieben:Mirdita Egnatia

Ekziston Shoqata e grave shqiptare ne Zvicer (SGS). Mirret me ndihme humanitare. Eshte edhe aktive ne aspektin kulturor dhe shoqeror. Varet per cfare te nevojitet.

Per informata mund te me kontaktosh mua.
kam mendu se kjo shoqat ka mar fund para disa vite...

njifmi na? ma shum ne pm

rrypi
New Member
New Member
Beiträge: 1
Registriert: Mi, 27. Feb 2008, 10:41

manageri i kosoves futboll?

Mi, 27. Feb 2008, 20:08

tung
:D :D
kush e din qysh e ka manageri i futbollit së kosoves emrin
ose manageri i KF Liria?

Benutzeravatar
Windfee
Member
Beiträge: 8
Registriert: Di, 08. Apr 2008, 12:49

Fr, 11. Apr 2008, 13:42

Eshtë e pabesueshme që nuk ka linjë direkte Zürich-Tiranë!
Kuptohet që kërkesat nuk janë të mëdha, mirëpo është nevrikuese!

Unë në fund të muajit do shkoj dhe paguaj 600 frank për biletë kthyese me ndalim Budapest!

Me 600 frank njeriu shkon në Amerikë!

Zurück zu „Shqip“