Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 16:27

Per Shqiptaren e di, shkurt e shqip...... mendoj se eshte gjik me zemer dhe shpirt te mir dhe e mexhem.. po ka gjakin shum te nceht.....dhe ju ka qujt tjerve pa me mendu dhe me lexu mir se per qka e kan fjalen tjert......dhe dikur e ka realizu.. se ...ata qka i ka shpall armik...nuk mendojn shum ma ndryshe se kjo vet...... per ket arsye e ka hap ket tem....nje far lloj falje indirekte...qka e meriton plotsisht mbas mendimit tim.


per belin vlen aferisht e njejta.......si beli si shqiptarja si une, ti dhe tjer....na e dojm vendin tone....dhe nuk dojm me pa keq...po vetem mir....... por beli nuk e kupton...se kur flasim na per kosove, per maqedoni apo shqipni....na flasim per vendi ton...dhe kur ta kritikojm at vend...e kritikojm pershkak dhimbjes qka e kem per vendin tone..se e dojm......e jo prej qefit apo inatit.....po ky edhe bash kta nga shqipnija nuk jan tu e kuptu ket ndjenje perbashk....nuk jan tu e kuptu intersin dhe dashurien per popullin tone... pa me mor parasysh se ku gjindet kufiri nacional....dhe mundohen mu dallu sa ma shum prej tjerve......eshte nje perzirje edukimit komuniste/enveriste, deficitat/banaliteti shqiptar qe nuk don te jet shqiptar, "kultura" jon inatgjijes dhe dobsimi njerzor.

po nfund fundi....qdo njeri edhe pergjegjs per veprat e vete....kta nuk munden mi ja than tjerve fajin per sjelljen raciste, fanatike, ofenduse, kercnuse...dhe disa fjal tmershme.... siq me bo shaka per vdekjen e nje shqiptarit vetem se eshte me feh muslimane....

Ti nuk ke lexu se qka kam lexu une ktu, nga beli, squazi, kusho..si jan shpreh kunder anetarve te ndryshem......... sa per veti.....une njoh disa szvicran nazista... po kurr njet nuk kam ni fjal aq te renda, aq raciste dhe ofenduse si nga keta 3 "shqiptar"....se vetem nga nje film ne kohen e hitlerit.

po qka mka habit ketu ma shum... jan Administratoret ne ket forum.....mue um ka shku mendja me bo padi kunder belit, squazi dhe kushot dhe kunder ksaj forumit pershkak shprehjes raciste dhe ofenduse te rond........... po vetem per nje arsyje se kam bo...... se um vjen inati me pa dikush se qka bojn shqiptaret mesveti...


Beli, Kusho, Squazi....thuni flm... se per ndryshe e kishni qet veten para gjygjit ....
Zuletzt geändert von Alket am Di, 28. Aug 2012, 16:46, insgesamt 1-mal geändert.

Benutzeravatar
shqiptare
Moderator
Moderator
Beiträge: 1551
Registriert: Mo, 09. Jul 2007, 10:10

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 16:45

...............
Zuletzt geändert von shqiptare am Mi, 23. Jan 2013, 22:02, insgesamt 1-mal geändert.
Bild
Ich bin wie ich bin. Die einen kennen mich, die anderen können mich.
K.A.

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 16:49

ani be moter, flm per kto fjal. po ta dish, se fjalt e veta tprejn ma shum se t`hujve...kshtu qe...ruju per tye se qka po fol...se sa per mue.....shprehu lirisht edhe ma shum ofenduse.....ska problem.

sa per tem....... oh moter, e di un, e din ti..... ska qka hupmi ma shum fjal.... tung e bofsh.

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 17:13

@Alket
une per veti e kam kulturen en vet veti, qe te mos projudikoj askend, per mendimet e veta personale.

Nuk e di por nuk osht e hishme kja qka po lexoj ketu ne gjuhen shqipe.

@shqiptare

nuk e di pse je kaq e ahsper. ti do i kesh arsyet tua, por a duhet te jan shprehjet tua aq te ashpra dhe ofenduese?

Pershendetje Strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 17:21

Strellci i Vertet hat geschrieben:@Alket
une per veti e kam kulturen en vet veti, qe te mos projudikoj askend, per mendimet e veta personale.

Nuk e di por nuk osht e hishme kja qka po lexoj ketu ne gjuhen shqipe.

@shqiptare

nuk e di pse je kaq e ahsper. ti do i kesh arsyet tua, por a duhet te jan shprehjet tua aq te ashpra dhe ofenduese?

Pershendetje Strellci i vertet
po ti e mshel gojen kur ta sheh nje padrejtsi...............une nuk jam ksi njeri...... kur ta shoh nje person qe thot "ju musliman jeni te eger dhe primitive dhe duhet mi ju shperngul per arabi".....une i thom drejt se je racist si millosheviqi apo qaj breitvik qe i masakroj ma shum se 70 fmi......

une nuk jam eduku per me mshell gojen kur tshoh padrejtsien....edhe as nuk ja harroj.....ky hummel,beli, kusho, squazi po mundohet tash me shit mend para anetarve te ri si tye.......... po dihet se qka kan shkru kta tipa e kush jon ne te verteten......

siq thash ma nalt... mbas ligjit ne zvicer....hummel, beli, kusho, squazi duhet te perballohet para gjygjit per shprehjen e tyre ne ket forum.......po kan fat.....
Zuletzt geändert von Alket am Di, 28. Aug 2012, 17:30, insgesamt 1-mal geändert.

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 17:30

Alket hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:@Alket
une per veti e kam kulturen en vet veti, qe te mos projudikoj askend, per mendimet e veta personale.

Nuk e di por nuk osht e hishme kja qka po lexoj ketu ne gjuhen shqipe.

@shqiptare

nuk e di pse je kaq e ahsper. ti do i kesh arsyet tua, por a duhet te jan shprehjet tua aq te ashpra dhe ofenduese?

Pershendetje Strellci i vertet
po ti e mshel gojen kur ta sheh nje padrejtsi...............une nuk jam ksi njeri...... kur ta shoh nje person qe thot "ju musliman jeni te eger dhe primitive dhe duhet mi ju shperngul per arabi".....une i thom drejt se je racist si millosheviqi apo qaj breitvik qe i masakroj ma shum se 70 fmi......

une nuk jam eduku per me mshell gojen kur tshoh padrejtsien....

me fal Alket por qka ka te boj ajo qka shkrova une me at qa po shkrun ti ne adressen time? Asgje.
Kur dikush ben ofendime dikujt apo nje shumice sikur se jan religjionet aty edhe une i kunderpergjigjem por me nivel e me nje gjuh kulturujse e jo siq ai ose ajo ose ata siq shprehen ne menyren primitive.

Pershendetje dhe te them se ki kujdes ne shprejet tua, se ato jan qe njerzit i largon apo i afron.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 17:35

te kuptoj shum mir kur thu "mi afru"...nuk mundesh me besu sa shum te kuptoj...se edhe un mendoj njejt....... po si i afron njerzt...kurse ja zgat gishtin..ta kafshon... ja zgat doren..ta kafshon...ja zgat gjith krahun....po prap ta kafshon....


jo burri i mir, njerz pamoralshem, pa edukim, pa zemer e pa shpirt nuk meritojn mi afru, vetem anetarve te familjes ja ka njeri per detyr.......

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Di, 28. Aug 2012, 18:27

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:@Alket
une per veti e kam kulturen en vet veti, qe te mos projudikoj askend, per mendimet e veta personale.

Nuk e di por nuk osht e hishme kja qka po lexoj ketu ne gjuhen shqipe.

@shqiptare

nuk e di pse je kaq e ahsper. ti do i kesh arsyet tua, por a duhet te jan shprehjet tua aq te ashpra dhe ofenduese?

Pershendetje Strellci i vertet
po ti e mshel gojen kur ta sheh nje padrejtsi...............une nuk jam ksi njeri...... kur ta shoh nje person qe thot "ju musliman jeni te eger dhe primitive dhe duhet mi ju shperngul per arabi".....une i thom drejt se je racist si millosheviqi apo qaj breitvik qe i masakroj ma shum se 70 fmi......

une nuk jam eduku per me mshell gojen kur tshoh padrejtsien....

me fal Alket por qka ka te boj ajo qka shkrova une me at qa po shkrun ti ne adressen time? Asgje.
Kur dikush ben ofendime dikujt apo nje shumice sikur se jan religjionet aty edhe une i kunderpergjigjem por me nivel e me nje gjuh kulturujse e jo siq ai ose ajo ose ata siq shprehen ne menyren primitive.

Pershendetje dhe te them se ki kujdes ne shprejet tua, se ato jan qe njerzit i largon apo i afron.
strellc flm qe po i komenton nganjehre shkrimet e keti alket, une e kam fute kte ogurzi ne ignorelist.
po e shoh qe ka shkru qe nuk po i pelqen cka po sheh te shkruar ne shqip. le te shkon vella tek te vetet dikund atje ka qabja, e ti lexon shkarravina ne arabishte. ata arabishte te gjithe shkruajn vetem mire, pa ofendime, jan te urte si meleq, as nuk i rendojn kend as nuk e fyejn, as nuk e vrasin, as nuk e pren... ohuuuu , po ndalohem me kaq se ndohsta e nxo bese vet qe po e shkruj kaq shume.
tungi
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Mi, 29. Aug 2012, 11:17

Alket hat geschrieben:te kuptoj shum mir kur thu "mi afru"...nuk mundesh me besu sa shum te kuptoj...se edhe un mendoj njejt....... po si i afron njerzt...kurse ja zgat gishtin..ta kafshon... ja zgat doren..ta kafshon...ja zgat gjith krahun....po prap ta kafshon....


jo burri i mir, njerz pamoralshem, pa edukim, pa zemer e pa shpirt nuk meritojn mi afru, vetem anetarve te familjes ja ka njeri per detyr.......

Tek une deri me tani kjo filozofija e jeme gjith her ka funkcionu. Edhe mu mu kan versul pa asnje fakt, por kur e pan se nuk po behem njejt si ai ose ajo at her vet u largun.

Ti Vazhdo si te duash, por mos u qudit nga pergjigjet se i mer ti ndaj forumisteve.

Pershendetje Strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Mi, 29. Aug 2012, 11:21

Hummel hat geschrieben:
strellc flm qe po i komenton nganjehre shkrimet e keti alket, une e kam fute kte ogurzi ne ignorelist.
po e shoh qe ka shkru qe nuk po i pelqen cka po sheh te shkruar ne shqip. le te shkon vella tek te vetet dikund atje ka qabja, e ti lexon shkarravina ne arabishte. ata arabishte te gjithe shkruajn vetem mire, pa ofendime, jan te urte si meleq, as nuk i rendojn kend as nuk e fyejn, as nuk e vrasin, as nuk e pren... ohuuuu , po ndalohem me kaq se ndohsta e nxo bese vet qe po e shkruj kaq shume.
tungi
ska per se. Vetem kur mundohesh te kish mirkuptim per nje siuat apo nje mendim te dikujt, vetem at her ki te drejt te kritikosh. Mos me keqperdor mu per me ju kunderversul Alketit.

Faleminderit per mirkuptimin tend.

Mu si po me duket i ka mungu Alketit respektimi nga anteret e ma hershem ketu dhe per at esht ende i hidhruar pak.

Alket

siq thot nora istrefi? Nora nuk osht nisoj. Ashtu edhe une. Une nuk jam nisoj. :wink:

Pershendetje nga Strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Mi, 29. Aug 2012, 19:45

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Hummel hat geschrieben:
strellc flm qe po i komenton nganjehre shkrimet e keti alket, une e kam fute kte ogurzi ne ignorelist.
po e shoh qe ka shkru qe nuk po i pelqen cka po sheh te shkruar ne shqip. le te shkon vella tek te vetet dikund atje ka qabja, e ti lexon shkarravina ne arabishte. ata arabishte te gjithe shkruajn vetem mire, pa ofendime, jan te urte si meleq, as nuk i rendojn kend as nuk e fyejn, as nuk e vrasin, as nuk e pren... ohuuuu , po ndalohem me kaq se ndohsta e nxo bese vet qe po e shkruj kaq shume.
tungi
ska per se. Vetem kur mundohesh te kish mirkuptim per nje siuat apo nje mendim te dikujt, vetem at her ki te drejt te kritikosh. Mos me keqperdor mu per me ju kunderversul Alketit.

Faleminderit per mirkuptimin tend.

Mu si po me duket i ka mungu Alketit respektimi nga anteret e ma hershem ketu dhe per at esht ende i hidhruar pak.

Alket

siq thot nora istrefi? Nora nuk osht nisoj. Ashtu edhe une. Une nuk jam nisoj. :wink:

Pershendetje nga Strellci i vertet
iuuu strellc, tash me shtine ene gjynah per kete alketin.. rresspektin duhet fitura. une nuk e fyej as nuk shaj askend personalisht. ne diksutojm ketu vetem mendimet / shkrimet e njeri tjetrit. mirepoper mua mendimet e alketit jan "nicht einer buchstabe" wert. deswegen auch ignorelist...
rrespektin nga une e kan te gjithe ketu. disa me shume e ndokush me pak-
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Do, 30. Aug 2012, 11:39

e naj nja tjeter nuk e ka hiq respektin tend..

Oh ty ta hongsha piten me lakna en oden e juniku, por ku munda une me te shti ty en ngjyna? :mrgreen:

alahile qka bon tin me profesion?

Pershendetje Strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Benutzeravatar
Hummel
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 706
Registriert: Do, 12. Aug 2010, 22:59

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Do, 30. Aug 2012, 19:04

Strellci i Vertet hat geschrieben:e naj nja tjeter nuk e ka hiq respektin tend..

Oh ty ta hongsha piten me lakna en oden e juniku, por ku munda une me te shti ty en ngjyna? :mrgreen:

alahile qka bon tin me profesion?

Pershendetje Strellci i vertet
o strellc, o jarani i pites :I, une jam ngejali, si gjysa e shqipeve, (IV BV :)), gjithe diten ngejshem neper foruma, vec me i idhnu disa alketa :<) profession i ri: forumali :)).
disa e kan i pike rrespekt, e ti je nje prej atyne (edhe pse i here ma pate ranue llaqen bukur fort. po ska dert, na njerez jemi e gabojm).

e me ja nise me u idhnue ktu me secilin qe lyp (khë khë) nuk dalin fishekt e kins :)
kalofsh mire.
cka je ti me profesion?
Dont bother me with nonsense.!?! ^.°

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Fr, 31. Aug 2012, 9:38

Hummel hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:e naj nja tjeter nuk e ka hiq respektin tend..

Oh ty ta hongsha piten me lakna en oden e juniku, por ku munda une me te shti ty en ngjyna? :mrgreen:

alahile qka bon tin me profesion?
Pershendetje Strellci i vertet
o strellc, o jarani i pites :I, une jam ngejali, si gjysa e shqipeve, (IV BV :)), gjithe diten ngejshem neper foruma, vec me i idhnu disa alketa :<) profession i ri: forumali :)).
disa e kan i pike rrespekt, e ti je nje prej atyne (edhe pse i here ma pate ranue llaqen bukur fort. po ska dert, na njerez jemi e gabojm).

e me ja nise me u idhnue ktu me secilin qe lyp (khë khë) nuk dalin fishekt e kins :)
kalofsh mire.
cka je ti me profesion?
o forumali.... :mrgreen: me vjen keq, por nuk e kan te gjith te njetin handycap apo fat. Une i mbaj nje firme internationale finanzat. Jam Kontabilitist.
Ti ja pate nis me ma ronu katunin :wink: por u murem vesh se ishte moskuptim.

jo bre mu i dhnu hiq as piken, se forum osht e ka gjithqka neper forume, por shum se po shiten tolerant, kur po ja bi pak shum ngusht ne fe, at her po shihet se sa ne te vertet jan tolerant. Me ket tani edhe sod po vazhdoj.

nese nuk lexohemi te uroj nje weekend te mir.

pershendetje Strellci
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Fr, 31. Aug 2012, 12:33

doppel....
Zuletzt geändert von Alket am Fr, 31. Aug 2012, 13:24, insgesamt 3-mal geändert.

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Fr, 31. Aug 2012, 12:55

Strellci i Vertet hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:te kuptoj shum mir kur thu "mi afru"...nuk mundesh me besu sa shum te kuptoj...se edhe un mendoj njejt....... po si i afron njerzt...kurse ja zgat gishtin..ta kafshon... ja zgat doren..ta kafshon...ja zgat gjith krahun....po prap ta kafshon....


jo burri i mir, njerz pamoralshem, pa edukim, pa zemer e pa shpirt nuk meritojn mi afru, vetem anetarve te familjes ja ka njeri per detyr.......

Tek une deri me tani kjo filozofija e jeme gjith her ka funkcionu. Edhe mu mu kan versul pa asnje fakt, por kur e pan se nuk po behem njejt si ai ose ajo at her vet u largun.

Ti Vazhdo si te duash, por mos u qudit nga pergjigjet se i mer ti ndaj forumisteve.

Pershendetje Strellci i vertet
oh burri i mir.....kur nje femen shkrun se eshte ka bon nje fest per sunet....dhe ky hummel shkrun "oh more magjupe me kultur pisllake shko per arabi"..... ah mendon seriosisht se quditna tani per egersien edhe ndaj meje??? :mrgreen:

Mue me doket si nje ofendim shum i rende...mi pas raportet te mira me keta tipa.

jo more nuk quditna as pak per pergjigjjet e disa forumista ndaj meje........isha qudit per nje fjal te but, nje fjal burrnije, nje fjal te drejt....

Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Fr, 31. Aug 2012, 16:53

Alket hat geschrieben:
Strellci i Vertet hat geschrieben:
Alket hat geschrieben:te kuptoj shum mir kur thu "mi afru"...nuk mundesh me besu sa shum te kuptoj...se edhe un mendoj njejt....... po si i afron njerzt...kurse ja zgat gishtin..ta kafshon... ja zgat doren..ta kafshon...ja zgat gjith krahun....po prap ta kafshon....


jo burri i mir, njerz pamoralshem, pa edukim, pa zemer e pa shpirt nuk meritojn mi afru, vetem anetarve te familjes ja ka njeri per detyr.......

Tek une deri me tani kjo filozofija e jeme gjith her ka funkcionu. Edhe mu mu kan versul pa asnje fakt, por kur e pan se nuk po behem njejt si ai ose ajo at her vet u largun.

Ti Vazhdo si te duash, por mos u qudit nga pergjigjet se i mer ti ndaj forumisteve.

Pershendetje Strellci i vertet
oh burri i mir.....kur nje femen shkrun se eshte ka bon nje fest per sunet....dhe ky hummel shkrun "oh more magjupe me kultur pisllake shko per arabi"..... ah mendon seriosisht se quditna tani per egersien edhe ndaj meje??? :mrgreen:

Mue me doket si nje ofendim shum i rende...mi pas raportet te mira me keta tipa.

jo more nuk quditna as pak per pergjigjjet e disa forumista ndaj meje........isha qudit per nje fjal te but, nje fjal burrnije, nje fjal te drejt....

ani masi osht ashtu,

apo knaqesh me shkrimet e mija burrnore dhe me fjalt e mia te urta e te buta ndaj te gjithve?

Pershendetje Strellci i vertet
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?

Alket
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 3129
Registriert: Mi, 26. Mai 2010, 13:35

Re: Anetaret dhe temet e tyre budallaqe

Fr, 31. Aug 2012, 17:16

qka kat boj kjo me knaqsi? nuk tkuptoj mfal.

Zurück zu „Shqip“