Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 20:07

Eine weitere Option ware:
Berisha
Lila Cana Mavraj Agolli
Roshi Gjasula Abrashi Kace
Salihi Bala

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 20:59

Hi Kusho

Wenn langweilig kannsch vorbei kommen, Bier darf ich zwar nicht anbieten, aber haufen Bakllava. :D
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4404
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 21:03

Florim hat geschrieben:Hi Kusho

Wenn langweilig kannsch vorbei kommen, Bier darf ich zwar nicht anbieten, aber haufen Bakllava. :D
:D ma shqiptar ti sesa disa "shqiptar te republikes" ketu :D

Benutzeravatar
Illyrian^Prince
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 4404
Registriert: Sa, 17. Apr 2004, 17:35

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 21:05


Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 21:13

Illyrian^Prince hat geschrieben:
Florim hat geschrieben:Hi Kusho

Wenn langweilig kannsch vorbei kommen, Bier darf ich zwar nicht anbieten, aber haufen Bakllava. :D
:D ma shqiptar ti sesa disa "shqiptar te republikes" ketu :D
Hahaha. Sa qesharak qe jeni ju dy maqedonasit.

PS: danke Florin. Aber ich mag euren baklava nicht. Ihr macht ihn mit Zuckerwasser, statt mit Honig.

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 22:34

Kusho1983 hat geschrieben:
Illyrian^Prince hat geschrieben:
Florim hat geschrieben:Hi Kusho

Wenn langweilig kannsch vorbei kommen, Bier darf ich zwar nicht anbieten, aber haufen Bakllava. :D
:D ma shqiptar ti sesa disa "shqiptar te republikes" ketu :D
Hahaha. Sa qesharak qe jeni ju dy maqedonasit.

PS: danke Florin. Aber ich mag euren baklava nicht. Ihr macht ihn mit Zuckerwasser, statt mit Honig.
:D :D mos ki merak se ke llojlloj këtu, Bakllavë të "shtrirë" dhe "në këmbë", kemi përparuar ne Maqedonsat edhe mjaltin e kemi futur në kuzhinë. :)

@Kumanova, o pa ne nuk ka Shqipni, po çaç ua pret menja ktyne rrebelave.

Përsh.
Florim
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 22:50

Florim hat geschrieben:..........@Kumanova, o pa ne nuk ka Shqipni, po çaç ua pret menja ktyne rrebelave...............
Florim
Florim ky Kumanovo-ja eshte i Kalisit te Kukesit (sipas lajmeve ma te fundit!) pra eshte i yni...! Ne kemi hy per 101, vjet patem datlindjen... po ju Flori kur e keni ndermend me ..... lind!?
Flori thjesht po bej pak humor dhe nuk kam qellim as te shaj as ofendoj as ty as princin pra askend!

Benutzeravatar
Florim
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 862
Registriert: Fr, 05. Jul 2013, 9:29

Re: wm 2014

Mo, 14. Okt 2013, 23:15

Belifario hat geschrieben:
Florim hat geschrieben:..........@Kumanova, o pa ne nuk ka Shqipni, po çaç ua pret menja ktyne rrebelave...............
Florim
Florim ky Kumanovo-ja eshte i Kalisit te Kukesit (sipas lajmeve ma te fundit!) pra eshte i yni...! Ne kemi hy per 101, vjet patem datlindjen... po ju Flori kur e keni ndermend me ..... lind!?
Flori thjesht po bej pak humor dhe nuk kam qellim as te shaj as ofendoj as ty as princin pra askend!
Haha... :D

Ore ne kemi lindur, jemi rritur dhe pjekur e tashti kërkojm të martohemi, po ja që s'është fare lehtë.

Përsh.
Florim
O ku ka si ti o Shqipëria ime, o fisnikja përmbi gur.
Rrjedh në këngë e ligjerime, ballëlarta me flamur!

Squatrazustradin
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1482
Registriert: Sa, 04. Aug 2007, 16:22

Re: Machtwechsel und die Folgen

Di, 15. Okt 2013, 2:35

Florim maqedonsi! Pa Shqiperi nuk do kishte shqipfoles ne ish-Jugosllavi. Ju te gjithe serbisht dhe maqedonisht do flisnit andej. Dhe prap se prap, ajo gjuhe qe flisni ju ne MK vetem shqip nuk eshte, por nje miks nga gjuhet sllate, turke dhe rome. Disa fjale qe perdorni ju andej seljak drzhave igracka magar carine.

Dhe rebela ne Ballkan jeni edhe ju popujt ish-jugosllav qe kemi vrare e prere me shume se cdokush. UCK tuaj gjithe bota i quajti zyrtarisht rebela.
<a href="http://www.danasoft.com"><img src="http://www.danasoft.com/sig/boneymummieson.jpg" border="0">

Benutzeravatar
egnatia
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
Beiträge: 2932
Registriert: Fr, 15. Jul 2005, 12:58

Re: wm 2014

Di, 15. Okt 2013, 6:18

Për t'u qetësuar pak, pasi diskutimet nuk kanë më lidhje me temën e hapur, po e mbyll këtë temë.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Koha s'vjen pas teje, ti hiq pas kohese!
Naim Frasheri

jorgo
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 357
Registriert: So, 09. Apr 2006, 15:50

Re: wm 2014

Mo, 21. Okt 2013, 16:59

was ist das eigentlich für ein team, dass auch gegen zypern kein tor schafft?
Ist das jetzt demotivation gewesen, weil der qualizug nach brasilien eh schon abgefahren war?
gegen die schweiz sah das ja noch ganz gefällig aus. was passiert jetzt mit de biasi, bleibt er dabei?
ich bin noch nicht so optimistisch, dass albanien bei em 2016 trotz jetzt garantierter 24 plätze für europäische mannschaften dabei sein wird.

Benutzeravatar
Kusho1983
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2625
Registriert: Di, 05. Jul 2005, 14:48

Re: wm 2014

Mo, 21. Okt 2013, 17:18

Jorgo, laut Medienberichten hat De Biasi für 2 weitere Jahre unterschrieben.

TiranaAlb
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 2766
Registriert: Di, 31. Mär 2009, 17:56

Re: wm 2014

Mo, 21. Okt 2013, 17:57

jorgo hat geschrieben:was ist das eigentlich für ein team, dass auch gegen zypern kein tor schafft?
Ist das jetzt demotivation gewesen, weil der qualizug nach brasilien eh schon abgefahren war?
gegen die schweiz sah das ja noch ganz gefällig aus. was passiert jetzt mit de biasi, bleibt er dabei?
ich bin noch nicht so optimistisch, dass albanien bei em 2016 trotz jetzt garantierter 24 plätze für europäische mannschaften dabei sein wird.

Das ist doch nicht schlimm. Immerhin hat es die Schweiz auch nicht geschafft.

Bessere Frage ist doch was ist das für ein Team das keine Tore oder minimal welche schießt ?

Zurück zu „Albanien?!“