Die Suche ergab 975 Treffer

Zur erweiterten Suche

von Belifario
Fr, 14. Nov 2014, 21:52
Forum: Albanien?!
Thema: Albaner gewinnt bei Gewichtheber-WM
Antworten: 7
Zugriffe: 3501

Re: Albaner gewinnt bei Gewichtheber-WM

Diese hatten wir in Albanien immerschon. Siehe auch Dymas Qerimaj ist auch ein Guter oder da gab es noch einen Viktor Mitrou soweit ich mich erinnern kann der bei Olympia Silber in Sydney geholt hat. Sampanis war zwar gedoppt aber das heißt ja nichts. Wurd gefördert was auch nicht untypisch in Oste...
von Belifario
Di, 28. Okt 2014, 15:17
Forum: Albanien?!
Thema: Fussballland Albanien
Antworten: 1003
Zugriffe: 307354

Re: Fussballland Albanien

Ein wunderschönes lied (für mich) von Daniel Cook:

http://www.youtube.com/watch?v=iSOR18in44w


Eleven Men (elf Männer) von Daniel Cook Hymni i ri i Kombetares shqiptare!!
von Belifario
Mo, 27. Okt 2014, 21:47
Forum: Albanien?!
Thema: Fussballland Albanien
Antworten: 1003
Zugriffe: 307354

Re: Fussballland Albanien

Was hat Berisha damit zutun ? Eine Schande das ein Dorfclub oben mitspielt in Albanien. Lac auf 3. :? .... Per te pershendetur futjen per here te pare te Lacit ne kategorine e pare dikur ne Shkoder doli ky urim: "Para Laci n'bluza t'reja Nkolla i Gjinit si Shirea!" Geatano Scirea ish-libe...
von Belifario
Mo, 27. Okt 2014, 21:38
Forum: Albanien?!
Thema: Fussballland Albanien
Antworten: 1003
Zugriffe: 307354

Re: Fussballland Albanien

Rama synon ta ndertoj stadiumin e shkodres deri vitin tjeter.... Eshte vendosur tashme ndeshja e ardhshme kundra Serbise me 15 Tetor te vitit te ardhshem do luhet ne stadiumin "Loro Borici" ne Shkoder! Me ne fund edhe qyteti ku lindi futbolli shqiptar (dhe jo vetem futbolli) po merr stadi...
von Belifario
Mo, 20. Okt 2014, 0:57
Forum: Albanien?!
Thema: Fussballland Albanien
Antworten: 1003
Zugriffe: 307354

Re: Fussballland Albanien

https://www.youtube.com/watch?v=OKanyxkRkqM Zur Zeit des Kommunismus war Albanien zwar arm, abgeschottet und diktatorisch regiert doch es gab damals eine aktive Förderungspolitik für den Sport. Die Kinder kamen ab dem 8 Lebensjahr in Sportklassen, je nach Begabung und Einstufung. Der Sportunterrich...
von Belifario
Fr, 17. Okt 2014, 18:13
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

............ Pra të lutem ki kujdes se si shprehesh këtu, ne Shqiptarët jashtë kufive nacional si duket për ty jemi shkaktarët e krejt problemeve, një qëndrim i poshtër, thjeshtë joobjektiv. Poqese donë të kemi muhabet të mirë, atëherë të lutem të paktën në këtë temë ndalohe pak atë rrjedhën racist...
von Belifario
Fr, 17. Okt 2014, 8:10
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

Alket hat geschrieben: ................ ti je kunder dashnies...................

Alket.. ta kam thene disa here qe nuk me pelqejne femrat si ti...!
Pastaj c'ne ti ketu!! Ende nuk je nisur per Siri!? Shoket dhe shoqet po te presin!
von Belifario
Do, 16. Okt 2014, 10:07
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

..... qfare ndodhi me ty? Njeher ishe tek mendimi se Serbia e do kombin tone ... Po me vjen befasi, qysh provokohet "Serbia" nga nje Flamur, po kishte mundur te jet edhe flamuri amerikan, italian, gjerman, portugez, apo qfare lloj. Kjo duhet me u ndalu ne Serbi dhe Shqiperise tju jepen 3 ...
von Belifario
Mi, 15. Okt 2014, 21:35
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

Lufte nuk ishte me te vertete por propaganda serbe ishte propagande lufte..! Fishkellimat dhe bertitjet gjate ekzekutimit te hymnit shqiptar, hedhjet e fishekzjarreve ne fushe, goditjet e lojtareve shqiptare me sende te forta nga ana e tifozave serb dhe mbi te gjitha parulla e perseritur per minuta ...
von Belifario
Mi, 15. Okt 2014, 19:00
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

für die serben ist das ganze "normal" ... nicht nur die fussballer auch die basketballer sind zum bsp. ausgezeichnete ..boxer.. leider sind wir in Albanien auch jugoslawisiert worden durch diese ganze ex-jugo hysterie bzw. hassaktionen! für mich die ganze verantwortung liegt bei den serben...
von Belifario
Mo, 13. Okt 2014, 20:27
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

Illyrian^Prince hat geschrieben:.........
......................Jene Albaner aus Ex-Jugo spielen aus vollem Herzen für Albanien.
Nicht nur für Albanien... auch für Deutschland Schweiz Belgien Kina Vietnam Fyrom Siri usw.....!
von Belifario
Mo, 13. Okt 2014, 20:23
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

.... Schönes Foto, politisch war man noch auf brüderlichen Ebene. Albanien und Yugoslawien. Edit: Hatte gerade 1948 gelesen. In der Zeit gab es auch das erste Spiel gegen Yugoslawien. Damals war es noch zivilisierter. Man sah es aus Begeisterung ohne Hooligans. Ne Ballkaniaden e 1946 qe u organizua...
von Belifario
Do, 09. Okt 2014, 16:58
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

Illyrian^Prince hat geschrieben:.....Marin Mema sollte endlich einen Preis vom albanischen Präsidenten und der kosovarischen Präsidentin erhalten.
Gzim Kllufi auch.....!
von Belifario
Mi, 08. Okt 2014, 20:50
Forum: Albanien?!
Thema: EM 2016
Antworten: 175
Zugriffe: 37281

Re: EM 2016

...... Gegen Serbien gab es bisher noch nie ein Spiel. Si kombetare nuk kemi luajtur por ne vitet '80 kampionet e Shqiperise Flamurtari i Vlores fitoi ndaj kampioneve te Jugoslavise Partizani i Beogradit madje pa kosovare....! Kosovari me i mire i asaj kohe ne futboll Vokrri luante per Beogradin......
von Belifario
Fr, 12. Sep 2014, 20:54
Forum: Shqip
Thema: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi
Antworten: 23
Zugriffe: 9316

Re: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi

ok nuk e di saktesisht, vetem ne kemi qene kete vit ne korrik ne Shengjin dhe ka pasur me te vertete shume turiste nga Republika Çeke, Sllovaki Rusia etj . Kishin pas me ofertat "All-inklusiv". Po ndoshta turistat nga Kosova nuk ka pas sie vitet te tjerat per arsye Ramazani, Bajramit dhe ...
von Belifario
Fr, 12. Sep 2014, 20:52
Forum: Shqip
Thema: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi
Antworten: 23
Zugriffe: 9316

Re: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi

Florim hat geschrieben: Feli, mos u bënë gazi botës. Dhe për atë me rrebelat të kam kërkuar më shumë se njëherë falje!
N'donë të lutem nënshkruaje peticionin, përndryshe përmbahu.

Prsh.
Mirolf
Klori me te vertet nuk e di se per cfare behet fjale..! Nuk po tallem! U ba nja nji vit pa lexu gazeta...!!
von Belifario
Fr, 12. Sep 2014, 12:10
Forum: Shqip
Thema: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi
Antworten: 23
Zugriffe: 9316

Re: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi

...Hajde feli të lutem ma bënë një favor dhe nënshkruaje peticionin kundër rastit Monstra http://www.qytetariaktiv.com Ping pong Mirolf klori ani shka u bo brrre!? Shka osht kjo monstra brre? Monstra!!! Ani a mos osht ki antishqiptari Shefqet habib Krasniqi qe e nxorren kot prej burgut (aty ku e ka...
von Belifario
Fr, 12. Sep 2014, 9:15
Forum: Shqip
Thema: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi
Antworten: 23
Zugriffe: 9316

Re: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi

kete vit ishin te mjaftueshme turiste te huaj ne Shqiperi, nga Republika Çeke, Bullgaria, Rusia, etj. Shpresoj turizmit si ne Mallorca qe kurre nuk ka me bo. Hallo Estra leider stimmt es nicht so! Aus meine informationen ist der zahl der besucher (turisten) rückgängig sogar stark runter gefallen (z...
von Belifario
Fr, 12. Sep 2014, 9:09
Forum: Shqip
Thema: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi
Antworten: 23
Zugriffe: 9316

Re: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi

Florim hat geschrieben: ...E Feli Feli, sa më ke munguar... Florim
Moos Klori edhe ti..!? Te dinja nga ata te malit por na dole i fushes..!
Me fal por... s'jam i atij shpati une!
Hajt tong!
von Belifario
Mo, 08. Sep 2014, 18:27
Forum: Shqip
Thema: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi
Antworten: 23
Zugriffe: 9316

Re: Turizmi - Sezoni turistik ne Shqiperi

Per cfare turizmi po flisni o njerez?! Shqiperia edhe shume shume vite per te mos thene kurre nuk do kete turiste te huaj! Shqiperia ne cdo pikepamje eshte nje vend i mbaruar, pa perspektive pa te ardhme! Vend me qytete kaotike, me fshatra te prapambetura, me natyre te shkateruar, me mbeturina gjit...

Zur erweiterten Suche