Die Suche ergab 19 Treffer

Zur erweiterten Suche

von ushtar i mbretneshes TEUT
Sa, 16. Jun 2007, 22:30
Forum: Shqip
Thema: Muzike - Cilen kenge jeni duke degjuar ne kete moment?
Antworten: 373
Zugriffe: 163797

pershendetje bashk addhetar-e per momentin ndegjoi kenget LIVE- te A.MUQIQI Turtulleshë & lule në Elbasan. (oh keng e par e bukuris ohf ofaman ti me je syri i dashuris lule moj ne Elbasan) KLM :)
von ushtar i mbretneshes TEUT
Di, 15. Mai 2007, 14:57
Forum: Shqip
Thema: shqiptart qe munohen me fol me ''gramatik''
Antworten: 63
Zugriffe: 26362

A ha gabim kjo ishte per VIKTOR-in.
von ushtar i mbretneshes TEUT
Di, 15. Mai 2007, 14:31
Forum: Shqip
Thema: shqiptart qe munohen me fol me ''gramatik''
Antworten: 63
Zugriffe: 26362

qka ndodh ne zvicier ska lidhje, ne kosove prap se prap po harroet (u harru) dialekti geg.... edhe nuk e integruar po e kal shly, eshte fakt. mus keq kupto, nuk kam problem me ket. sepse na lidh ma shum mesveti. E kishum majt gjuhen geg ishum distancu ma shum..[/quote] GJUHA --dialekti GEG- sesht ha...
von ushtar i mbretneshes TEUT
Do, 26. Apr 2007, 0:36
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Albanisch, die älteste Sprache Europas/alb.-illyr.-pelasg.
Antworten: 8
Zugriffe: 9852

PELLAZGJISHTJA - si më e lashtë,më e formuar dhe më e rregullt . Duhet mbajtur para sysh se gjuha që flitej atëheë zakonisht,kudo në botën e -njohur- , ishte gjuha pellazge,një gjuh univerzale e gjith racës së BARDHE. Gjithë bota përtej saj përdorte pellazgjishten në mardhënjet publike. Klasa sundu...
von ushtar i mbretneshes TEUT
Di, 24. Apr 2007, 14:08
Forum: Shqip
Thema: Biseda - Opinion - Shiptart me gjermonkat
Antworten: 245
Zugriffe: 36150

tparet ton e mbajten e i çendrun mos perzirjes se gjakut e te races ILIRE :lol: nejse se edhe GJERMANKAT jon A R Y A :D
von ushtar i mbretneshes TEUT
Di, 24. Apr 2007, 14:04
Forum: Shqip
Thema: Biseda - Opinion - Shiptart me gjermonkat
Antworten: 245
Zugriffe: 36150

..... hehehehhe bukuroshi i mamit- a i ki letrat ti a? a qa i she martu
o me gjermanka e zvicrranka soshte edhe shum keq po qa me ba qe po martohen shum edhe me sllave si p.sh- RUSE POLAKE SLLOVAKE etj.... bile edhe po ju fal zoti fmit :shock: tungi.
von ushtar i mbretneshes TEUT
So, 22. Apr 2007, 12:37
Forum: Shqip
Thema: shqiptart qe munohen me fol me ''gramatik''
Antworten: 63
Zugriffe: 26362

Per KOSOVARIN hey njeri mos e le ma at foto me flamur e arabisht d.-m.th si binladeni me te vetin te kaltert shej muslimonizmi ,edhe un i pershtatem fes muslimane por vetem per veten .ti mos u bo nervoz.se zdi a e kendi noj her fjalet NUK KA FE AS SKA PARTI QE PERQAN KET SHQIPTARI :wink:
von ushtar i mbretneshes TEUT
So, 22. Apr 2007, 12:28
Forum: Shqip
Thema: shqiptart qe munohen me fol me ''gramatik''
Antworten: 63
Zugriffe: 26362

Ne e dim që gjuha jon ka dy dijalekte G dhe T me pelqeu mendimi i KUSHOS qe KOSOVARET ( DARDHANET) te jen krenar per dialektin qe folim ne GEGRISHTEN ( VERIU) GEGRISHTJA ësht kan edhe nje e folme edhe ma e mirë po per fat te keq ësht (osht) varfnu shum PELAZGISHTJA- Ilirishtja-SHQIPJA e vjeter i per...
von ushtar i mbretneshes TEUT
So, 06. Aug 2006, 23:06
Forum: Kosova?!
Thema: In Mitrovica kostet ein Bild mit Hitler 40 Euro
Antworten: 49
Zugriffe: 12025

:D shum ka njerz që kan dëshir të jen ose të bëhen si ,,HITLERI po siq thohet në shqip asi burri më zbën ma Nëna! :D
von ushtar i mbretneshes TEUT
Mi, 21. Jun 2006, 10:10
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Albaner gleich Illyrer
Antworten: 54
Zugriffe: 14765

An Rasputin: Eines ist klar. Die Albaner oder die Illyren haben mit den Slawen nichts gemeinsam. Es gab nie eine ethnische Vermischung, z. B. Heirat, Familiengründung. Auch was musikalische Instrumente oder Volkstanz oder traditionelle Trachten angeht, haben sich die Slawen dies bei den Illyren abge...
von ushtar i mbretneshes TEUT
Sa, 27. Mai 2006, 20:42
Forum: Shqip
Thema: Biseda - Opinion - Shiptart me gjermonkat
Antworten: 245
Zugriffe: 36150

Re: Shiptart me gjermonkat

[ Valla une po mendoj qe shumica martoen per letra kjo eshte e vertet ma merr mendja .. nuk po besoj se ka dashuri te vertet ne gjermanke bre qik mos qa kry per ksi sene se qe besa mir e kam moj :D Ani ok, por ata qe kane letrat edhe jane tu punu e apet po martoen me gjermanet/zviceranet, per qka p...
von ushtar i mbretneshes TEUT
Fr, 26. Mai 2006, 22:31
Forum: Shqip
Thema: Biseda - Opinion - Shiptart me gjermonkat
Antworten: 245
Zugriffe: 36150

o na batë gaz, qa mendoni ju more me një foto të prezëntuar kështu siq shprehhesh ti HANA që ne shqiptarët kemi tradit martese si kurdit (usw.) apo ke shiquar shum filma ORJENTAL?
von ushtar i mbretneshes TEUT
Fr, 26. Mai 2006, 22:03
Forum: Shqip
Thema: Biseda - Opinion - Shiptart me gjermonkat
Antworten: 245
Zugriffe: 36150

kujt nuk ja kana ( wenn es nicht schmeckt ) i vjen vështir me ngrën. por nëse je me moral,karakter e traditë të lart siq jemi ne shqiptarët ësht për tu krenuar! e jo zurückgeblieben. përshëndetje.
von ushtar i mbretneshes TEUT
Sa, 20. Mai 2006, 13:07
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Eine hose die Pristina heisst!!??
Antworten: 15
Zugriffe: 5951

GABIM. e kundërta HASANI ka mar mbiemrin e Qytetit Prishtina emri i Qytetit Prishtinë egziston shum ma moti, HASAN PRISHTIA nga VUSHTRRIJA.
von ushtar i mbretneshes TEUT
Mi, 17. Mai 2006, 19:06
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Eine hose die Pristina heisst!!??
Antworten: 15
Zugriffe: 5951

përshëndetje! më vjen keq që nëse un shkruaj Gjermanisht nuk besoj që kupton ndokush, por un nuk kam problem për të lexuar e kuptuar. un mendoj që krye Qyteti Prishtina ka mar emrin e HASAN PRISHTINES.
von ushtar i mbretneshes TEUT
Mi, 17. Mai 2006, 16:48
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Geschichte-Pelasger-Illyrer-Albaner
Antworten: 29
Zugriffe: 11192

Në ENIGMA bëhet fjal prej PELAZGVE e deri te koha e S.BEUT dhe deri në kohen e luftes se fundit 1945. per shqiptaret. d m th. fillon prej mbretërve ilir e mretneshës teuta aleksandri i madh ali pash te pelena N. bonaparti s.beu etj.
von ushtar i mbretneshes TEUT
Mi, 17. Mai 2006, 16:38
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Geschichte-Pelasger-Illyrer-Albaner
Antworten: 29
Zugriffe: 11192

përshëndetje VIKTOR! e lexova bisedene qe keni ba ma heret po ENIGMA nuk behet fjal për luftën e dyt botrore por me ven e ke cek ti se bëhet fjal për PELAZGET e GREKET e lasht qe ne at libër thuhet se jan nje rrënj e PELAZGVE
von ushtar i mbretneshes TEUT
Di, 16. Mai 2006, 23:47
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Geschichte-Pelasger-Illyrer-Albaner
Antworten: 29
Zugriffe: 11192

kët libër ma ka dhuruar një mik i vjetër HISTORIAN nga SHIPNIA Mexhid Demiri.
von ushtar i mbretneshes TEUT
Di, 16. Mai 2006, 23:42
Forum: Kultur & Gesellschaft
Thema: Geschichte-Pelasger-Illyrer-Albaner
Antworten: 29
Zugriffe: 11192

pelasger besoj që kupton edhe në gjuhën shqipe. un e kam lexuar librin ,L´ENIGME nga Robert d´Angely e përkthyer shqip.e prejardhjes së racës dhe të gjuhës së Pellazgëve etj. nga Pellazgët te shqiptarët mua më ka pelqye shum dhe shum e kuptushme :)

Zur erweiterten Suche