Die Suche ergab 145 Treffer

Zur erweiterten Suche

von altruisti
Fr, 06. Feb 2009, 19:12
Forum: Shqip
Thema: Pyetje dhe informacione te ndryshme
Antworten: 514
Zugriffe: 131771

Re: Sa jemi te integruar ne vendet ku jetojme.

Integrimi është një proces i gjatë dhe jo i thjeshtë, sidomos për fëmijët tanë... Për mendimin tim, fillon që në vendlindje dhe vijon gjatë gjithë aktivitetit jetësor. Në vendet ku ndodhemi të emigruar, ndoshta është pak më e vështirë për ne, pasi duhet të mësojmë së pari gjuhën, duhet t'ü përshtat...
von altruisti
Mi, 28. Jan 2009, 23:42
Forum: Shqip
Thema: Sa respektohet barazia gjinore ne shoqerin shqiptare?*
Antworten: 26
Zugriffe: 18032

Ato nuk mund t e jene me te shtira se sa qe eshte vete rrethi dhe ambienti ku ato frymojne dhe jetojne. Mu per kete arsye edhe me duhet te them se emancipimi dhe integrimi i plote i femres shqiptare ne shoqeri do te behet ateher kur bartesit kryesore te pergjegjesive ne shoqerine tone (kryesisht gji...
von altruisti
Fr, 16. Jan 2009, 23:01
Forum: Shqip
Thema: Biseda - Opinion - Shiptart me gjermonkat
Antworten: 245
Zugriffe: 43566

Ndonese nuk kisha shume kohe, duke lexuar postimet e kesaj teme qe me provokoi ndjeshem qetesine time te ketij janari ta ftohte e aq me teper me ngacmoi pameshirshem te menduarit tim shqiptar nuk u durova dot pa i pervjelur menget per te shkruar edhe une dy rreshta per nje teme kaq te ndjeshme dhe j...
von altruisti
So, 30. Nov 2008, 23:25
Forum: Shqip
Thema: Sa respektohet barazia gjinore ne shoqerin shqiptare?*
Antworten: 26
Zugriffe: 18032

Une pajtohem beauty qe kjo kerkon kohe, por nuk mund te pajtohem asnjiher me faktin qe kete te ja lem kohes kur mundesite jan qe secili nga ne pra vete shoqeria te aktivizohet dhe te i PERSHPEJTOJE kto procese...Pse duhet te presim, kur mundemi edhe me heret....Nese mbetesh nen meshiren e kohes, ajo...
von altruisti
Fr, 25. Jul 2008, 15:07
Forum: Kosova: Wirtschaft
Thema: Wer hat eine Wohnung zu vermieten?
Antworten: 3
Zugriffe: 3576

Wieviel darf der Mietzins kosten und wieviele Zimmer brauchst Du, Kannst du etwas praezisieren?
von altruisti
Mo, 23. Jun 2008, 17:05
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

racional
von altruisti
So, 22. Jun 2008, 22:45
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

tarifor
von altruisti
Fr, 06. Jun 2008, 12:50
Forum: Shqip
Thema: Piktoret e shquar shqiptar
Antworten: 20
Zugriffe: 18676

egnatia & kadrie Mos u mundoheni kot, sepse siç po shifet ne kete Forum askush nuk interesohet per tema te tilla (piktore te shquar, mitologjia shqiptare, etj.). Njerezeve ketu me shume preferojne tema si kush tradheton me shume, burri apo gruaja, shtremberimi i fakteve historike apo kush kendon me...
von altruisti
Mi, 04. Jun 2008, 21:47
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

Gjilan hat geschrieben:ofsh
ket nuk po e kuptoj me ndihmo çfar ke dasht te shkruash..

Une megjithate po e vazhdoj...
FSHATAR
von altruisti
Mi, 04. Jun 2008, 7:24
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

naivitet
von altruisti
Di, 03. Jun 2008, 0:28
Forum: Kosova: Reisen
Thema: Busunternehmen nach pristina
Antworten: 5
Zugriffe: 3773

Am besten liess mal die albanischen Tageszeitungen (Bota Sot, Koha Ditore...etc). Da hast du bestimmt etwa 6- 8 Seiten voll mit Reklamen von Reiseagenturen die aktuell sind und meldest du dann eher per telefon, denn mail die mesiten nehmen sie es nicht so ernstttt!!!!!!!!!!¨ :roll:
von altruisti
Mo, 02. Jun 2008, 16:31
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

ezopi
von altruisti
Sa, 31. Mai 2008, 19:25
Forum: Shqip
Thema: Tema te ndryshme shoqerore
Antworten: 119
Zugriffe: 38896

Nuk besoj se mund te kete nje person 100 % ideal ne boten reale. Mendoj se deri ne nje mase njeriu mund te lejoj te mendoj per personin ideal por nuk eshte mire qe te fokusohesh se tepermi sepse gjithere diçka do te mungoje qe te permbush ate qe ti e ke te fiksuar ne koken tende. Por kjo nuk don te ...
von altruisti
Fr, 30. Mai 2008, 20:36
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

ATDHEDASHURIJA
von altruisti
Fr, 30. Mai 2008, 16:32
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

NAVIGIM
von altruisti
Fr, 30. Mai 2008, 16:21
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

DARDAN
von altruisti
Fr, 30. Mai 2008, 15:16
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

Nama
von altruisti
Fr, 30. Mai 2008, 13:02
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

narkoman
von altruisti
Mi, 28. Mai 2008, 22:46
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

Llafazane
von altruisti
Mi, 28. Mai 2008, 20:31
Forum: Shqip
Thema: Loje argetuese
Antworten: 560
Zugriffe: 111161

neglizhence

Une mendoj se duhet gjetur mundesisht nje fjale te re qe nuk eshte permendur deh kuptohet qe te jete ne gjuhen shqipe...!

Zur erweiterten Suche