djali i vores
Moderator
Moderator
Beiträge: 1191
Registriert: Mo, 08. Sep 2008, 17:42

Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Di, 13. Aug 2013, 12:26

Hallo Leute. Vor einigen Tagen haben die albanischen Sender Kanal shqip 7 oder (news24) und folk die Frequenzen geändert.
Kennt jemand von euch die neuen Frequenzen?

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Di, 03. Sep 2013, 21:55

djali i vores hat geschrieben:Hallo Leute. Vor einigen Tagen haben die albanischen Sender Kanal shqip 7 oder (news24) und folk die Frequenzen geändert.
Kennt jemand von euch die neuen Frequenzen?
Nqs. nuk i ke ende:
1. Frenkuenca 11400 SR (Symbol Rate) 13846 Vertikal
2. Frenkuenca 11427 SR 27500 vertikal
behet fjale per Kanal 7 dhe Vizion Plus sepse news 24 eshte ne paketen digitalb sie paytv pra eshte me pagese.

djali i vores
Moderator
Moderator
Beiträge: 1191
Registriert: Mo, 08. Sep 2008, 17:42

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Fr, 06. Sep 2013, 12:09

Shume faleminderit- Po i kam gjetur tani. E kisha ngatarruar kanal shqip me news 24.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Fr, 06. Sep 2013, 14:28

djali i vores hat geschrieben:Shume faleminderit- Po i kam gjetur tani. E kisha ngatarruar kanal shqip me news 24.
Ore mqs. ra fjala sa programe (pa pagese) sheh nga sateliti?
Une kam TVSH, RTK, Vizion +, Alsat-in (qe ka nderru emer), Kanal 7 (e lajmeve), Top News-in, dy programe me muzike dhe MTV 2 (Maqedonsi shqip), ke ndonje tjeter ti? Nqs. po frenkuencat te lutem.
Shnet!

djali i vores
Moderator
Moderator
Beiträge: 1191
Registriert: Mo, 08. Sep 2008, 17:42

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Fr, 06. Sep 2013, 18:08

Edhe une te njejtat pa pare tvsh, rtk prishtina,alsat ( qe e kap vetem ne mengjes se di pse), kanal 7, top news, vizion plus edhe folk plus.
Kush eshte ai programi tjeter me muzike qe ta kap ? Po MTV 2 sa i ka frekuqncat?
Edhe dicka tjeter po besoj se e di ti. Mund te shikosh nga interneti ne TV po te kesh nje kabell special qe i lidh te dyja dhe shume stacione te tjera si top channel etj? Edhe ashtu shikoj une.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Fr, 06. Sep 2013, 19:50

Me fal kam gabuar per programin me muzike! Qenka vetem nje, nejse ky Maqedonsi 99% muzike ka, frenkuencat 10762, H, SR 27500, FEQ 3/4, sa per alsat-in e ka blere Rezarti (Taqi-oil!) dhe si bizzzznesmen i sukseshem ka fillu me shkurtime e kursime! Nuk kam se si e spjegoj ndryshe qe stacioni me sinjalin me te fuqishem mezi gjendet tani!! Gjithsesi luaje antenen por me shume kujdes se mua me del edhe ne dreke, pastaj saqi i antenes duhet te jete minimumi 80 cm, me mire eshte 120 cm diametri.
Shnet plako!

djali i vores
Moderator
Moderator
Beiträge: 1191
Registriert: Mo, 08. Sep 2008, 17:42

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Sa, 07. Sep 2013, 11:31

Flm lale per te dhenat. Po MTV 2 te Eutelsat W2 eshte ? Se spo e gjej
Sic te thashe me kompjuter mund te shikosh dhe stacionet e tjera.
Kalofsh mire.

Belifario
Senior Member
Senior Member
Beiträge: 1376
Registriert: So, 16. Jul 2006, 21:53

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Sa, 07. Sep 2013, 21:57

djali i vores hat geschrieben:Flm lale per te dhenat. Po MTV 2 te Eutelsat W2 eshte ? Se spo e gjej
Sic te thashe me kompjuter mund te shikosh dhe stacionet e tjera.
Kalofsh mire.
po mer lal' aty te euteli e ke! luj icik sacin!

djali i vores
Moderator
Moderator
Beiträge: 1191
Registriert: Mo, 08. Sep 2008, 17:42

Re: Kennt jemand die neuen Frequenzen von News24 ?

Fr, 11. Apr 2014, 15:41

Kennt jemand die neuen Frequenzen von vizion plus?

Zurück zu „albanien.ch“