albanien.ch Home
-
Forum

Forum Home
Bildergalerie
S'ka problem
Postkarten
Quiz

albanien.ch

albanien.ch
AlbInfo
S'ka problem - blog
News

-
Forumstools
Erweiterte Suche
 
albanien.ch Forum     Albanien - Meinungen & Fragen
 

Ivestitionen / genossenschaften in Kosovo

Investitionen und Wirtschaftsleben in Kosova.

Re: Ivestitionen / genossenschaften in Kosovo

Beitragvon Strellci i Vertet » Mi, 31. Okt 2012, 11:47

Publikuar: 31.10.2012 - 10:21
Pejë, 31 tetor - Bizneset e llojeve të ndryshme që nisin për herë të parë aktivitetin e tyre afarist, që nga janari i vitit 2013 do të lirohen nga të gjitha tatimet për dy vitet pasuese, ndërkaq për tri vjet do të lirohen veprimtaritë prodhuese dhe që punësojnë nga pesë e më shumë punëtorë të rinj.

Këtë vendim e kanë marrë këshilltarët e Kuvendit Komunal të Pejës në mbledhjen e fundit të Asamblesë.

Sokol Ukaj, drejtor komunal i Zhvillimit Ekonomik, këtë vendim e sheh si hap të duhur drejt progresit në zhvillimin ekonomik në Komunë. Zhvillimi i ndërmarrjeve të vogla, si dhe i atyre prodhuese, sipas tij, janë synimi i Drejtorisë, shkruan më gjerësisht sot “Koha Ditore”.
I pasun esht ai i cili din se per qka ka jetu. Pytja osht: per qka jeton ti?
Strellci i Vertet
Senior Member
Senior Member
 
Beiträge: 2541
Registriert: Do, 21. Jun 2012, 13:33

Re: Ivestitionen / genossenschaften in Kosovo

Beitragvon Estra » Mo, 19. Jun 2017, 11:10

Eine weitere Idee und "österreichische/kosovarische Genossenschaft "

http://kaernten.orf.at/news/stories/2849262/
Estra
Danke für die vielen Übersetzungen
Danke für die vielen Übersetzungen
 
Beiträge: 4303
Registriert: Di, 22. Mär 2005, 22:27

Re: Ivestitionen / genossenschaften in Kosovo

Beitragvon Lars » Mo, 19. Jun 2017, 12:48

Hier wird noch für ein Projekt Geld gesucht:
https://wemakeit.com/projects/sojeve-manufaktur-2017
---

Bild Folge albanien.ch auf Facebook: facebook.com/albaniench
Benutzeravatar
Lars
Site Admin
Site Admin
 
Beiträge: 6073
Registriert: So, 29. Dez 2002, 5:07
Wohnort: Zürich

Re: Ivestitionen / genossenschaften in Kosovo

Beitragvon Villa » Mo, 19. Jun 2017, 12:51

Spenden ?, da suche ich mir lieber hilfsbefürftige Menschen. Die brauchen es eher.
Villa
Member
 
Beiträge: 93
Registriert: Mi, 28. Dez 2016, 23:38

Re: Ivestitionen / genossenschaften in Kosovo

Beitragvon Lars » Mo, 19. Jun 2017, 13:15

Crowdfunding hat nur sehr bedingt etwas mit Spenden zu tun.
---

Bild Folge albanien.ch auf Facebook: facebook.com/albaniench
Benutzeravatar
Lars
Site Admin
Site Admin
 
Beiträge: 6073
Registriert: So, 29. Dez 2002, 5:07
Wohnort: Zürich

Vorherige

Zurück zu Kosova: Wirtschaft

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 0 Gäste